Yaz Dizilerine Genel Bakış

Her mevsimin kendince güzelliği ve özelliği var. Ülkemiz ise mevsimler açısından oldukça zengin olup, tüm mevsimlerin yaşandığı dünyanın nadir ülkelerinden.

Hal böyle olunca da Ülkemizde buna göre televizyon programları oluyor ki, kış sezonunda gösterimde olan diziler televizyon sektörü açısından bakıldığında yaz döneminde sezon finaline veya finale gidiyor ve insanlar sıcak yaz aylarında nasıl vakit geçireceklerini ciddi anlamda düşünüyorlar zira gün içinde sıcaklar insanlar fazlasını yorgun bırakıyor. O yüzden kimi zaman insanlar dışarı çıkacak mecali kendilerinde bulamıyor ve yeni yayınlanan dizileri izlemeye başlıyor. Nitekim bu yaz döneminde de yeni bir dizi, bir çok farklı kanalda gösterime girdi.

ateş böceği
ateş böceği

Kısaca Göz Atmak Gerekirse

Kanallara baktığımızda Şefkat Yerimdar isimli daha önce beğenilen filmi dizi haline getiren Foz TV ile yaz dizileri başladı. Aynı kanal pazartesi akşamları için ise Deli Gönül dizisini yayına soktu.

Star TV ise pazartesileri Çember, Salı Dolunay ve Perşembe akşamları Ateşböceği ile yaz sezonuna hızlı bir giriş yaptı.

kalp atışı
kalp atışı

Show TV çok fazla dizi yayınlayan bir dizi olmamakla beraber Kalp Atışı ile karşımızda.  Keza ATV kanalı da Kanatsız Kuşlar ile yani tek dizi ile yaz dönemine girdi.

Çember polisiye, Kanatsız Kuşlar dram, Deli Gönül romantik, diğer diziler ise romantik komedi tarzında. Yaz dönemi için hafif, rahat diziler ama ondan ötesini beklemek kişilerin hem kendisine, hem de dizilere haksızlık olacak gibi. O yüzden çok şey beklemeden izlenebilecek olan diziler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir