Deniz Taşımacılığı Lojistik Firmaları

Deniz taşımacılığı lojistik firmaları, dünyanın her yerine hizmet ulaştırabilmektedir. Denizyolu taşımacılığı, limanlar arasında yükün taşınması işlemleri olarak bilinmektedir. Bu konuda amaç firma ve ürün güvenliği olarak bilinmektedir. Güvenle hizmet alınabilecek adres odenlojistik.com olarak çalışmaktadır.

Ticari faaliyetlerin en önemli kollarından biri denizyolu taşımacılığı olarak ifade edilmektedir. Deniz araçlarıyla ağır tonajlı yüklerin limanlar arasında taşınmasını kapsayan lojistik sisteme denizyolu taşımacılığı denmektedir. Firma seçimine dikkat edilerek üst kalite lojistik hizmet alınabilmektedir.

Denizyolu Taşımacılığı Lojistik Firmaları Hizmetleri

Denizyolu taşımacılığı, ulusal ve uluslararası ticari faaliyetlerin can damarı olarak tanımlanabilmektedir. Taşınması gereken yük tonajı, taşıma koşulları belirlenerek yüksek güvenlikli taşıma hizmeti verilebilmektedir. Dünya genelinde yürütülen bir lojistik hizmet türü olarak 7/24 çalışmaktadır.

İhtiyaç sahipleri günün her saati internet sitesini ziyaret ederek denizyolu taşımacılığı çözümleri üretilebileceğini görebilmektedir. Bu konuda en yakın ve güvenli hizmet adresi https://www.odenlojistik.com/deniz-tasimaciligi sektör tecrübesi ve profesyonel ekibiyle farkını kanıtlamaktadır.

Geniş kapsamlı araç filosuna sahip olan firma yaygın acente ağı sayesinde sınırları ortadan kaldırmaktadır. Sektörde bulunan denizyolu lojistik firmaları arasında teknoloji olanaklarıyla da öne çıkmaktadır. Firma ve ekip güvenliği tüm sektörlerde olduğu gibi denizyolu taşımacılığında da büyük önem taşımaktadır.

Denizyolu Taşımacılığı Kapsamında Bulunan Hizmetler

Oden Lojistik uzun yılların sektör deneyimi ve uzman ekibine ilaveten ileri teknolojiler kullanarak yoluna devam etmektedir. Lojistik konteyner taşımacılığına büyük özen göstermektedir.

Firmadan alınabilecek lojistik hizmetler arasında;

 • Konteyner taşımacılığı,
 • Proje danışmanlığı,
 • Dış ticaret danışmanlığı,
 • Soğuk hava taşımacılığı,
 • Ağır yük(Lowbed) taşımacılığı,
 • İhracat danışmanlığı,
 • Deniz yolu taşımacılığı,
 • Denizyolu tehlikeli madde taşımacılığı,
 • Parsiyel taşımacılık,
 • İthalat danışmanlığı,
 • Transit taşımacılık,
 • Demiryolu taşımacılığı,
 • Gümrükleme faaliyetleri bulunmaktadır.

Firma ekibinden, güvenle depolama, ürün tedariki ve paketli taşıma hizmetleri alınabilmektedir. Ticari faaliyetlerini sektör lideri olarak sürdüren firma uluslararası konteyner taşımacılığı çözümleri sunuyoruz şeklinde ifade etmektedir.

Limandan limana olduğu gibi kapıdan kapıya da hizmet sunabilmektedir. Kargo Forwarding olarak tanımlanan uluslararası kargo taşıma sistemi navlun hizmetlerini güvenle sunmaktadır.

Lojistik Sisteminde Hesaplama

Denizyolu taşımacılığında yük hesaplama işlemleri metreküp olarak ifade edilmektedir. Metreküp hesabı yapabilmek için belirlenen verilerin özenle işlenmesi gerekmektedir. Denizyolu, havayolu ve karayolu lojistik hesap işlemlerinde farklı uygulama hesabı yapılabilmektedir. Yükün kap adedi, uzunluğu, genişlik ve yüksekliği olmak üzere veriler işlenerek metreküp hesabı yapılabilmektedir.

Metreküp cinsinden yapılan hesap üzerinden yük hacmi belirlenerek taşıma maliyetleri çıkarılabilmektedir. Hacim ölçüleri en ufak bir hata payında büyük zararlara yol açabilmektedir. Bu da lojistik firma seçiminin önemini vurgulamaktadır.

Kargo taşımacılığı çeşitleri de kendi aralarında iki bölüme ayrılmaktadır. Bunlardan ilki parça taşıma olarak ifade edilen Parsiyel Kargo taşımalığıdır. İkincisi ise Ful kargo taşımacılığı olarak tanımlanmaktadır. Tüm lojistik hizmetlerinde kargo taşımacılığı sistemleri bulunmaktadır.

Lojistik Firması Özellikleri

Denizyolu taşımacılığı firmaları arasında seçim yapabilmek için bazı detaylara özen gösterilmesi gerekmektedir. İhtiyaçlara göre lojistik firması seçilerek hizmet alınabilmektedir. Ancak firma güvenliği, transfer araçlarının özellikleri ve personel uzmanlığına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Denizyolu taşımacılığı dünya ticaretinin en geniş kapsamlı lojistik faaliyet alanı olarak ifade edilmektedir. Lojistik çözümler üreterek ticari faaliyetlerini sürdüren Lojistik firması çok sayıda Acente ağıyla sınırsız hizmet sunmaktadır.

Bu durum lojistik firması seçiminde dikkat edilmesi gereken detayları tanımlamaktadır.

 • Lojistik firması seçerken ilk koşul firma güvenilirliği olmaktadır.
 • Firma ekibinin profesyonelliği,
 • Araç filosu yeterliliği ve yüke özel taşıma kabiliyetine sahip olup olmadığı,
 • Gümrükleme ve depolama gereksinimlerinde firma işleyiş detayları,

Firmanın sektör deneyimi ve profesyonelliği gibi özellikleri göz önünde bulundurularak lojistik sözleşmesi yapılması önerilmektedir. Bu konuda önerilebilecek güvenli hizmet adresi Oden Lojistik olarak tanımlanabilmektedir.

Denizyolu Taşımacılığında Lojistik

2012 yılında sektöre giriş yaparak lojistik hizmetleri sunan firma, sektörün en iyileri arasında bulunmaktadır. Denizyolu taşımacılığında öne çıkarak yüksek kalite konteyner Forwarding hizmeti sunmaktadır. Limanlar arası ya da kapıdan kapıya taşıma faaliyetlerini tek yetkili olarak sürdürmektedir.

Kiralanan Ro-Ro ve PCC gemileriyle dünya geneline hizmet sunmaktadır. İhracat ve ithalat işlemlerinde Oden Lojistik A.Ş. farkını kanıtlamaktadır. Kısa süreli borçları uzun vadeye çevirerek güvenle Konsolidasyon hizmetleri sunmaktadır. Depolama, dağıtım ve karşı yükleme hizmetlerini de sunarak müşteri memnuniyeti kazanmaktadır.

Alış/varış noktası arasında ürünlerin eksiksiz ve özelliklerine uygun olarak teslimatı yapılmaktadır. Küresel alanda lojistikte söz sahibi olarak Parsiyel taşımacılık faaliyetlerine devam etmektedir. Hizmet alım ihtiyacı bulunanlar zaman sınırsız iletişim kurarak hizmet alabilmektedir.

Ayrıca Lojistik hizmetleri Acente ağı aracılığıyla da geniş yelpazede güvenle sunulmaktadır. Ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak vizyoner bakış açısıyla lojistik faaliyetlerini sürdürmektedir. Geleceğe güvenle bakan firma merkez ofis ve geniş acenteleriyle hizmet sunmaya devam etmektedir.

Lojistik Faaliyetlerde Oden Farkı

Lojistik, sektöre uzun yıllardan bu güne hizmet sunmaktadır. Gemi kiralama, broking(komisyonculuk) hizmetleriyle müşterilerine üst kalite hizmet vererek farkını yansıtmaktadır. Kargo ya da dökme yük olarak ifade edilen denizyolu taşımacılığı kapsamındaki hizmetleri sunabilmektedir.

Evrensel ticaret faaliyetlerinde taşımacılık hizmetlerini Oden Lojistik farkıyla devam ettirmektedir. Bitmiş araç ihracat faaliyetlerine RO- RO ve PCC gemi kiralayarak devam etmektedir. İklimleme özelliği gerektiren yükler için ayrıca özel taşıma sistemleriyle hizmet sunmaktadır. Ayrıca değerli eşya taşımacılığı, Transit yük taşımacılığı ve konteyner taşımacılığı çözümleri üretmektedir.

Dünyanın her yerinden odenlojistik.com ziyaret edilebilmektedir.

Denizyolu taşımacılık ihtiyaçlarında profesyonel ekipten teknik bilgi alınabileceği gibi hizmet takvimi de belirlenebilmektedir. Firma, ileri teknolojiler ve ekip farkıyla sektöre dünya genelinde hizmet sunarak yoluna devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir