Dekorasyonda Yaşanan En Büyük Zorluk, Halı Seçimi

Halı seçimi her ne kadar en kolay olarak algılansa da halı modelleri arasında dekorasyonunuz için en uygun olan desen, renk ya da modeli seçebilmenin yanı sıra ebatları açısından da sıkıtı yaşayabilirsiniz. Beğenerek aldığınız ve dekorunuz ile tam bir uyum yakalayacağını düşündüğünüz model ya da ebat evinizde arzu ettiğiniz etkiyi yakalamanın dışına çıkabilir. Bu sebep ile dekorasyonunuz için halı seçimi yaparken bazı detaylara dikkat etmeniz önerilir.

halı
halı

Halı Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dar bir alansa sahipseniz ve daha sade bir dekorasyonunuz var ise yeni moda olan üç boyutlu halılar tamda dekorasyonunuz için önemli etkiyi yakalamanıza destek olacaktır. Özellikle dar antre ve holde etkili bir sonuç almanızı sağlar. Üç boyutlu halı seçimlerinde istediğiniz renk ve desenlere sahip olan modelleri bulmanız oldukça kolay olacaktır.

halı seçimi
halı seçimi

Mutfak gibi bir alana seçim yapılırken kolay yıkanabilecek olan seçime yer vermek son derece önemlidir. Kolay yıkanıp çabuk kuruma özeliğine sahip olan halı genel kullanım için son derece yararlı olacaktır. Mutfak halılarınızın seçerken aynı zamanda leke tutmayan, gün ışığında kendini temizleme özelliğine sahip olan halılara yer açabilirsiniz. Genel olarak koyu tonlu halılar daha iyi etki yaratır. Oturma ya da salon halılarında sade ya da zarif desene sahip olan modelleri seçmeniz dekorasyonunuza olan ilgiyi artırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir