Ter Kokusunu Önlemenin Yolları

Terleme insan bedeni için son derece doğal olan bir durum olmak ile beraber özellikle kişinin sağlıklı olduğunun da göstergesidir. Spor aktivitelerine günlük yaşantı içinde sıklıkla yer vererek özellikle ter atılması ise vücuttun zararlı toksinlerin atımına neden olur. Bu durum ise daha sağlıklı olunmasına destek olur.

güzellik

Terleme son derece sağlıklı bir duruma işaret ederken kötü koku ise sağlıksız beslenme ya da gerekli hijyen kurallarına uyulmadığına işaret eder.

Ter kokusu ya da terin verdiği ıslaklıktan rahatsız olanların uygulayabileceği bazı yöntemler yer almaktadır. Bu yöntemlere sadece yaz aylarında değil kış aylarında da yer vererek ter kokusunda kurtulurken aynı zamanda koltuk altı terleme düzenini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra beslenmeniz de ise sağlıklı tercihlere yer açmanız tavsiye edilir.

Limon Kürü

Koltuk altı terlemesinin düzenlenmesini sağlarken koltuk altı kararmalarının da önüne geçmek için limon suyunu koltuk altınıza pamuk yardımı ile sürmeniz önerilir. On beş dakika kadar beklettikten sonra durulamanız önerilir.

Karbonat Limon Kürü

Karbonat ve limon suyunu karıştırarak hamur haline getirin. Hazırladığınız bu kürü koltuk altınıza uygulayın. Temiz olan koltuk altına hazırlanan kür sürüldükten sonra on dakika kadar bekletmeniz gerekir. Sonrasında durulayabilirsiniz.

Bebe Pudrası

Koltuk altı temizlendikten sonra bebe pudrası kullanmanız terlemeyi önlerken aynı zamanda pişik oluşumunun da önüne geçerek yaz aylarını daha rahat geçirmenizi sağlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir