İnstagram Hikayelerine Link Ekleme

Son zamanlarda sosyal medya platformları arasında en çok dikkati çeken uygulamalar arasında Instagram video ve fotoğraf paylaşım uygulamaları gelir. Özellikle de son zamanlarda firma hesapları bazında konuya bakıldığında instagram hikayelerine link ekleme özelliği kullanılmaya başlandı.

Eskiden özel günler hariç insanların video ya da fotoğraf çekme gibi alışkanlıkları pek yoktu Fakat zaman içerisinde sosyal medya platformlarının insan hayatına yavaş yavaş girmesi ile beraber bu alışkanlıklar değişmeye başladı.

Özellikle de teknolojinin ve internetin gelişmesiyle beraber artık insanlar, evlerinde ya da iş yerlerinde oturdukları yerlerde hep sosyal medya platformlarından video ya da fotoğraf paylaşarak para kazanmaya başladılar.

Gelişim gösteren bu uygulamalar içerisinde intagram hesaplarına link eklemr özelliği gibi platformlar geliştirildi.

Bireyler Yada Kurumlar İnstagram Hikayelerine Neden Link Eklerler?

Son zamanlarda gelişim gösteren sosyal medya platformları arasında en çok beğenilen ve en çok takipçi sayısını artıran uygulama Instagram’dır.  Bu kadar çok takipçi ve bu kadar çok ilgi ile izlenilmesi, para kazanma platformuna dönüşmesini sağladı.

Facebook, Instagram’ı satın aldı. Satın almakla kalmayıp reklam gelirleri yuvasına dönüştürmek amacıyla çeşitli reklam modellerini geliştirdi. Facebook, Instagram aracılığı ile sosyal medya reklamları konusunda mükemmel gelirler elde etti, mükemmel başarılar yakaladı.

Facebook, 2016 senesinde Instagram ile ilgili bir güncelleme uygulayarak link kısmına hikaye ekleme özelliğini geliştirdi. Bu sayede Instagram hesabı açan bütün bireylerden para kazanmaya başladı. Yapılan en son istatistiklere göre Instagram, 25 milyon firmanın hesabına daha reklam modelleri sunmaya başladı.

Hikaye Reklamları Uygulamaları

Mal ya da hizmet üreten firmaların hikayeleri için link ekleme özelliğinin oluşturulması sayesinde firmalar için vazgeçilmez ve trend bir uygulama halini almaya başladı.

Bireylerin ya da firmaların Instagram hesaplarının hikaye kısmına link eklemeleri, hikayeleri ile ilgili paylaştıkları bütün ürün ve hizmetlerin daha geniş kitleler tarafından izlenmesi ve bilinmesini sağlar. Ayrıca mal ya da hizmetin bağlantısının kullanıcılar ile paylaşılması sonucunda satın alma reklamları yükselir.

Instagram Hikayesine Link Nasıl Eklenir?

Instagram firma hesabına sahip olunması gerekir. Bu amaç doğrultusunda kişisel bir hesabı ayarlar kısmında bulunan işletme hesabına çevirmek mümkündür. Eğer ilk başta açılan hesap, bir işletme adına kullanılıyor ise herhangi bir işlem yapılmasına gerek kalmaz.

Instagram hikayelerinde link paylaşımı talebinin olması durumunda öncelikle en az 10.000 Instagram takipçisinin olması gerekir. Bu konu ile ilgili problem yaşayan bireysel ya da kurumsal Instagram hesapları, yöneticilerinin organik yani gerçek Instagram takipçi satın almaları da mümkündür.

Öncelikle Instagram hesabına girişin yapılması ve hemen ardından hikaye için bir görselin seçilmesi gerekir. Daha sonrasında ise bu görselliğin orta üst kısmında yer alan zincir butonuna dokunulması gerekir.

En son etapta ise bireylerin istedikleri linki ekleyebilmeleri ve kullanıcıların ekranı yukarı doğru kaydırmalarını sağlamak amacıyla kullanıcılar ile paylaşılan linke ulaşmaları sağlanır.

Bazı üyeler, bu kadar basit işlemler için sosyal medya firmalarına büyük meblağlarda para öder. Fakat yapmaları gereken tek şey blog hesabının takip edilmesi ve gelişim gösteren diğer yazıların okunmasıdır.

Instagram Hikaye Özelliği Nedir?

Bir başka adı stories olan bu özellik, daha çok kişisel hesaplarda ya da bireylerin fikirlerini veya fotoğraflarını belli bir süre paylaşma imkanı tanıyan sistemdir. Bireylerin ve kurumların herhangi bir mal ya da hizmeti istedikleri açılardan yükleme ve belli bir süreliğine sergileme imkanları bulunmaktadır.

Bütün bu sayılan aşamalar, sağlıklı bir şekilde tamamlandıktan sonra instagram hikayelerine link ekleme işlemi tamamlanır.

Yazının devamı için https://www.trakyawebtasarim.com/instagram-hikayelerine-link-nasil-eklenir/ tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir