Sarımsak Ve İnsan İçin Olan İnanılmaz Faydaları

Sarımsak birçok ev hanımının yemeklerinde lezzet vermesi için kullandığı gıdalardan bir tanesidir. Ağır ve kokulu bir tada sahip olan sarımsak kimisinin çok sevdiği kimsiniz de asla yemeye yanaşmadığı bir besin olarak yıllardır varlığını sürdürür. Fakat sarımsak insan sağlığı için oldukça büyük önem arz ediyor. Çünkü saymakla bitmeyecek kadar çok faydası mevcut. Dolayısıyla bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza sarımsağın belki de hiçbir yerde duymadığınız faydalarını anlattık, mutlaka siz de okumalısınız.

sarımsağın faydası
sarımsağın faydası

Sarımsak Nelere İyi Gelir?

Eğer güzelliğinize ve saçlarınızı düşkün iseniz size sarımsak tavsiye ediyoruz. İlk önce sarımsağın dişlerini soyun, sonra dilimleyin ve saç diplerinize bu dilimleri ovalayarak uygulayın. Eğer isterseniz kalan sarımsakları zeytinyağı içerisinde bekletebilirsiniz. Bu yağla birlikte saç derinize sürebilirsiniz. Bu yöntem eskisinden daha güzel uzun saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

sarımsak
sarımsak

Yine sivilcelerden kurtulmak isteyenlere sarımsak tavsiye ediyoruz. Çünkü sarımsak sivilceleri yok edebiliyor. İçeriğinde antioksidan bulunan sarımsak bakterileri öldürüyor. Bunun için bir diş sarımsağı alıp sivilce üzerine sürün.
Ayrıca sarımsak soğuk algınlığını tedavi eder. Daha önce de söylediğimiz gibi antioksidan açısından zengin olan sarımsak, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarıyor. Soğuk algınlığı yaşadığınızda sarımsak çayı tüketebilirsiniz. Sarımsak çayı için ezdiğiniz sarımsağı sıcak suda bir kaç dakika bekletin. Daha sonra sarımsakları süzüp bu su içerisine bir kaşık bal veya zencefil atıp için. Bu çay sayesinde yaşadığınız soğuk algınlığı rahatsızlığından kısa zamanda kurtulabilirsiniz.

One Reply to “Sarımsak Ve İnsan İçin Olan İnanılmaz Faydaları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir