Takı Kullanmanın İncelikleri Nelerdir?

Kadınların büyük bir bölümü her daim takı kullanmaktan vazgeçmezler. Bazıları takı olayını abartacak dereceye dahi getirebiliyor. Önemli bir konu olan takı kullanımı kesinlikle belli bir düzen ve ölçüde olmalıdır. Bu ince huşuları bilmek emin olun sizlere çok şey kazandırır. Ölçüyü biraz kaçırsanız güzel olayım derken çok komik duruma düşebilirsiniz. Bu gibi sebeplerle bu yazıda siz değerli okuyucular için takı kullanımı konusunda birçok kişinin çok iyi bilmesi gereken en temel hususlardan kısaca bahsettik, mutlaka ve mutlaka okumalısınız.

aksesuar
aksesuar

Takı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Takı kullanırken her şeyden evvel bilmeniz gereken bazı temel hususlar vardır. Boyun uzunluğu, saçlar, giyinilen kıyafet türü ve gidilecek mekan takı takarken en çok dikkat edilmesi gereken faktörlerdir. Mesela kısa saçlı bayanlar daha büyük kolye ve küpe tercihi yapmalıdır. Eğer modern bir saç kesimine sahipseniz daha çok ince zarif, çok abartılı olmayan küpe tercih etmelisiniz.

aksesuar modası
aksesuar modası

Takı tercihinde ten rengi, kilo ölçüsü ve bunun gibi şeyler önem taşır. Eğer saçlarınız koyu ise ya da ten renginiz esmerse daha renkli taşlara sahip küpe ya da kolye kullanabilirsiniz. Uzun saçlara sahip bayanlar gayet uzun ve gösterişli olan küpe modellerinden rahatlıkla tercih edebilir.
Eğer resmi bir ortamda çalışıyorsanız yalı, düz ve zarif tarzda takı tercih etmelisiniz. Spor giyinirken ise hafif takılardan yana seçim yapınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir