Retro Dekorasyon Stili Nasıl Uygulanır

Belli bir tarza sahip olan kişiler evlerinde de bu tarzın devamını yaşamak isterler. Özellikle farklılığı ve renk çeşitliliği ile dikkat çeken Retro stili zor bir dekorasyon uygulamasıdır. Bu tarzı beğenen ve evinde Retro tarzını yaşatmak isteyenler abartıya kaçtıklarında oldukça kötü ve karmaşık bir dekorasyon örneği ile karşı karşıya kalırlar. Son derece riskli olan Retro dekorasyon stilinde öncelikle alan, seçilecek olan parçalar ve yerleşimler dikkate alınması gerekir.

Retro Stili Nasıl Yapılır?

  • Retro stilinde genel olarak mavi, sayı ve yeşil duvar renklerini görebilirsiniz. Bu uygulamayı hayata geçireceğiniz alanda bu renk duvar renklerini elbette satın alacağınız mobilyalar ile bütünlük oluşturacak şekilde değiştirebilirsiniz.
  • Retro stilinin etki artıran en öneli aksesuar parçası ise büyük duvar panolarıdır. Dikkat çekmesinin yanı sıra Retro ile uyumlu bir seçimin yapılması önemlidir.
  • Retro stilinde koltukların takım olması çok aranmayan bir özelliktir. Üçlü bir kanepe yanında farklı iki berjerin konulması ile stil yakalanabilir.
  • Retro tarzının yakalanmasında en önemli detay aksesuar seçimlerinde saklıdır. Birbiri ile uyumlu, aşırı renk cümbüşüne yol açmayan birçok aksesuarı kullanmaya yer verebilirsiniz.
  • Retro sadece oturma odası ya da salon gibi alanlarda değil aynı zamanda banyo, mutfak, yatak odası, antre gibi evin her bölümünde hayatta geçirilebilen bir dekorasyon stilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir