Parlayan Bir Cildin 7 Sırrı

Cildimiz sadece iç organlarımızı korumuyor aynı zamanda genç ve güzel görünmemizi de sağlıyor ki, o yüzden gereken özeni göstermemiz şart. Parlak bir cildin kişiyi olduğundan daha genç ve daha güzel gösterdiği de kesin. Biz de bu yazıda parlak bir cilt için neler yapılabilir onlara ana hatları ile değineceğiz.

cilt bakımı
cilt bakımı
  • Keselenmek: Hamam sevmiyor iseniz size hamama gidin demiyoruz ama evde de kendiniz de keselenebilirsiniz. Kese yapmak cilt üzerinde yer alan pul pul dökülen cildin yenilenmesini sağlıyor. Ölü hücrelerden cildin arınmasını sağlıyor ki bu da beraberinde parlak bir cilt demek.
  • Bol Bol Su İçmek: Sabah aç karnına içilen bir bardak su cildi nemlendiriyor ve parlamasını sağlıyor ama elbette bununla sınırlı değil gün içinde bol bol su içmek işin en önemli püf noktalarından birisi. Günde 2 litre su her yaşta, herkes tarafından mutlaka içilmeli.
  • Nemlendirme: Cilt tipi ne olursa olsun, cilt tipine uygun olarak günde bir kere sabahları temizlenmiş olan cilde nemlendirici sürmeden asla sokağa çıkılmamalı.
cilt güzelliği
cilt güzelliği
  • Uyku: İşin en önemli püf noktalarından bir tanesi de bu. Günde en az 7 saat kaliteli bir biçimde uyumanız ve eğer yapabiliyor iseniz gündüz öğle yemeğinden sonra yarım saat uyumanız cildiniz için ideal.
  • Doğru Beslenme: 3 beyazdan uzak durarak beslenmeniz gerektiğini unutmamalısınız.
  • Makyaj: Seçilen makyaj malzemeleri dermokozmetik ve mineral bazlı olmalı ve gece yatmadan önce mutlaka temizlenmeli. Makyaj ile asla yatağa girilmemeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir