Ojenizi Daha Çabuk Kurutmanız Mümkün!

Ojesiz çıkamayanlardansanız, oje sürme işlemi sırasında bozulmaması için kırk takla attığınıza eminiz. Ne zaman oje sürse telefonu çalanlar için ojelerini daha kısa sürede kurutmasını sağlayacak birkaç yöntem biliyoruz. Özenle sürdüğünüz objelerin bozulmaması ve tekrar uygulama yapmaya gerek kalmaması için, saç spreyinden ve buz gibi soğuk bir sudan yardım alınabilir.

oje
oje

Saç Spreyi İyi Bir Oje Kurutucu Olabilir!

Saç spreyinizle ojelerinizi daha kısa sürede kurutabileceğinizi biliyor muydunuz? Yapmanız gereken tek şey, ojenizi sürdükten sonra atmışa kadar saymanız ve otuz santim uzaklıktan saç spreyini parmaklarınıza uygulamanız. Bir müddet dokunmamaya dikkat edin ve sonra hemen soğuk suyla yıkayın. Ojenizin kat kat sürmüş olmanıza rağmen kısa sürede, üstelik hiç de bozulmadan kuruduğunu göreceksiniz.

Oje kurutucu spreyler de kullanılabilir. Ancak bu ürünler için ayrı bir ücret ödemek istemeyenler için saç spreyi iyi bir kurtarıcı olacaktır. Eğer soğuk suya karşı dayanıklıysanız, saç spreyi kullanmadan, sadece soğuk suda üç dakika bekleterek de ojenizin kusursuzca kurumasını sağlayabilirsiniz. Bu uygulama özellikle yaz aylarında yapılırsa keyifli hale bile gelebilir.

oje sürmek
oje sürmek

Ellerinizi bekleteceğiniz soğuk suyun içerisine birkaç damla limon suyu damlatmak, parmaklarınızın kenarındaki derilerden kurtulmasına, ellerinizin daha yumuşak hale gelmesine de olanak sağlayacaktır. Özellikle tırnakları sık sık kırılanlar için limon suyu ilavesi yapmak bir taşla iki kuş vurmak anlamına gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir