Metabolizmanızı Hızlandırarak Kilo Verin

Düzenli olarak diyet yapsanız dahi metabolizmanız yavaşsa kilo vermeniz zor olur. Yavaş çalışan bir metabolizmayı hızlandırmak için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Sabahları güne ılık limonlu su içerek başlarsanız toksinlerinizi atarsınız. Karaciğerin de güçlenmesi sağlanır. Bağırsakların iyi çalışması için posalı gıdalara önem vermelisiniz. Sebze, tahıllı ekmek ve meyveler sizlerin uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur.

zayıflamak
zayıflamak

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler

Akşamları salata ve balık ya da tavuk eti tüketmeye özen gösterin. Hayvansal gıdalar aldığınız zaman daha hızlı kilo verirsiniz. Ara öğünlere ise çok önem vermeli ve ara öğünlerde meyve, kuru yemiş ya da bir kase yoğurt tüketmelisiniz. Düzenli uyku alışkanlığı kazanmalısınız. Sabahlara kadar oturduğunuz zaman metabolizmanız yavaşlar. Papatya ve melisa çayı uykusuzluğunuza çare olacaktır.
Badem, ceviz, şeftali, brokoli, salatalık, yeşil çay ve zencefili bol miktarda tüketebilirsiniz. Zerdeçalı süt içine koyup içtiğiniz zaman metabolizmanız hızlanır. Stresinizle baş etmelisiniz. Gün içinde müzik dinleyin, spor yapın ya da seveceğiniz bir alışkanlık edinin.

zayıf olmak
zayıf olmak

Doğal bal da aynı şekilde metabolizmayı hızlandırır. Sabahları ılık suyun içine bir kaşık bal katın ve için. Düzenli kullandığınız zaman kiloyu kısa sürede verdiğinizi göreceksiniz. Akşam altıdan sonra ise yemek yememeye özen gösterin. Geç saatlerde yenilen yemek sizi rahatsız edeceği gibi kilo almanızı da sağlar. Gün içinde yarım saatte olsa yürüme alışkanlığı kazanmalısınız.

One Reply to “Metabolizmanızı Hızlandırarak Kilo Verin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir