Kaş Dökülmesinin Nedenleri

Bazen insanlar da belli sebeplere dayalı olarak kaş dökülmesi durumu gözleniyor. Kaştaki dökülme problemi bazen tıbbi bazen kozmetik kaynaklı olabilir. Peki bu nedenler nelerdir? Yani saç dökülmesine sebebiyet veren durumlar tam olarak neler? Bu yazıdan siz değerli okuyucularımız için saç dökülmesinin sebeplerine kısaca değinmek isteyecek. Mutlaka okumalısınız.

kaş
kaş

 

Kaş Dökülmesine Son

Her şeyden önce uzmanlara göre saç ve kaş aynı aileden olan yapılar olduğu için saç dökülmesinin nedenleri daha çok vitamin ve mineral eksikliğine dayanır. Yine hormonal dengesizlikler de saç dökülmesine sebebiyet verebiliyor. Bu durumlar aynı saç dökülmesinde de geçerlidir. Kesinlikle vitamin yönünden iyi beslenmeniz gerekir. Bir başka konu ise kaş aldırma konusudur. Düzensiz birkaç kalınlığı yapılmamalıdır. Çünkü zaman içerisinde kaşınız biçimsiz bir hale gelebilir. Buna halk arasında kaş küsmesi de denir.

kaş dökülmesi
kaş dökülmesi

Eğer kaşlar saçtan bağımsız bir şekilde dökülüyorsa saçkıran ile karşı karşıya olmuş olabilirsiniz. Bu noktada uzman bir hekime başvurmalısınız. Kaş dökülmesi başka sebepleri içinde mantar, egzama, makyaj hatası, yetersiz beslenme ve stres gibi durumlar da yer alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir