Halı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev dekorasyonu yaparken renklere ne kadar dikkat ederseniz edin, halı seçimine özen göstermezseniz evin bütünlüğü sağlanmaz. Halının boyu, deseni, rengi mutlaka eşyalar ile uyumlu olmalı ve evi ferah gösterecek şekilde olmalı. Yanlış halı seçimi yaparsanız ev hem karanlık görünür hem de eve boğucu bir hava katar.

halı
halı

Halı Seçiminde Dikkat Edilecek Unsurlar

Uyumsuz renkler olduğu zaman eşyalarınız ne kadar düzenli olsa da evin dekorasyonunda sorun olur. Mobilyalarınızı ve perdelerinizi hatta duvarınızın boyasını belirledikten sonra halı seçimi yaparsanız, renkleri daha iyi düzenlersiniz. Modern bir ev düzeniniz varsa geometrik desenler ve düz halı modellerini seçebilirsiniz.
Klasik bir dekorasyonunuz varsa düz halı modelleri seçmeniz gerekir. Desenli halılar ev dekorasyonunu karışık gösterebilir. Kapı girişi ve antrede kullanacağınız halı ise kaydırmaz olmalı ve küçük ebatlarda seçilmeli. Çocuk odalarında özellikle antibakteriyel ürünlü halılar seçilmeli ve dijital baskılı halılardan uzak durulmalı.

halı seçimi
halı seçimi

Kolay temizlenme özelliği bulunmasının yanı sıra leke tutmayan özellikte olanları seçmelisiniz. Halı seçimlerinde en önemli özellik renklerin uyumlu olmasıdır. Büyük boydaki halıları salonlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uzun koridorunuz bulunuyorsa iki küçük ve yolluk halıları tercih edebilirsiniz. kare, dikdörtgen, ya da yuvarlak modelleri bulunan çok çeşitli halı türleri bulunur. Evinizin büyüklüğüne ve şekline göre farklı tasarımlı halıları odalarınıza koyarak daha sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir