Laowa 24 Mm – F/14 2X Macro Lens

-Canon EF Mount laowa lens Full Frame “Tam Kare” Formatı ile
-Manuel Şekilde Odaklama Lensi
-Diyafram Aralığı : f/14 – f/40
-19 Grupta, 27 Optik Elemanlı
-Ağırlık : 474 g

Laowa 24 mm Macro Probe Cine Lens Özellikleri

2:1 makrodan sonsuz ve geniş kapsamlı “Bug Eye” perspektifiyle odaklanan, dünyanın kabul ettiği ilk tüketici sınıfı lensidir. Geniş açılı tasarımı, geleneksel telefoto makro özellikli mercekle mümkün olmakta, yakın mesafelerde ise daha fazla alan derinliği sağlamaktadır. Bu nedenle laowa 24 mm” artık daha çok arka plan detayı görebilirsiniz.

laowa 24mm lensin ön kapağı su geçirmez ve lensin ucuna ise bir LED halka ışığı takılmaktadır. Hem standart 35 mm olarak tam kare, hem de Super 35 ile görüntü sensörlerini kapatabilirsiniz ve taşıması çok hafiftir.

Geniş açılı olan ana, tam çerçeve laowa 24mm canon marka EF montajlı kameralara özel tasarlanmıştır, fakat 38,4 mm eşdeğer bir odak uzaklığı sağlamaktadır. APS-C modelleriyle dahi kullanılabilir.

Objektifin ön yüzünde ayrıca, yakınlaştırma konularını çok daha kolay odaklamak adına laowa wide angle aydınlatma sağlamak için, namludaki mikro USB bağlantısı noktasıyla çalışan dahili bir halka (led) ışığı da bulunmaktadır.

”Garip ama dahi” şeklinde nitelendirilen Canon EF modeli ”laowa 24 mm” f/14 2X Macro Lens, yakın çekim için dizayn edilmiş gerçekten eşsiz bir üründür. Uzun ve ince bir mercek gövdesiyle ayırt edilebilen bu makro mercek, 1,5 (minimum odaklama mesafesiyle, minimum 0,8”) minimum çalışma mesafesi maksimum 2: 1 ile büyütme sağlamaktadır.

Yakındaki konuların fotoğrafına rahatlıkla uzak bir mesafede, ayrıca geniş bir açılı mercek olarak, “telefoto ultra macro” merceklerle karşılaştırıldığında ise daha fazla alan derinliği sağlamaktadır. Daha az özne yalıtımıyla arka planda çok daha fazla ayrıntıya izin vermektedir.

Teknik Özellikler

Odak uzaklığı : ”laowa 24 mm”

Maks. Açıklık : f / 14

Bakış açısı : 85 ° “telefoto ultra macro”

Format Uyumluluğu : Bütün çerçeve (Full Frame)

laowa lens yapısı : 19 grupta 27 element ile

Diyafram Bıçakları : 7

Min. Odaklama mesafesi ise : 470 mm

Min. Çalışma mesafesi : 20 mm

Maks. Büyütme : 2 kere

Odak modu : Manuel odaklanma

laowa 24mm Filtre Çapı : Takılmamaktadır

Boyutlar : 38 x 408 mm

Ağırlık : 474g

Hangi Modellerle Kullanılır ?

Laowa 24 mm “2X ultra macro” Probe Lens, tam kare olarak Canon EF montajlı kameralara uygun şekilde tasarlanmıştır, fakat 38,4 mm eşdeğeri olan odak uzaklığı sağlayan APS-C modelleriyle de kullanma imkanı sağlamaktadır.

“Eşsiz ultra macro” lens tasarımı ile minimum 1,5 odaklama mesafesi ile sadece 0,8”çalışma uzaklığı, yaşam boyutundan daha büyük 2: 1 maksimum büyütme imkanı sunar.

Uzun, tüp şeklinde olan mercek namlusu ise farklı bir hata gözünün perspektifini üretilmesinde katkıda bulunmaktadır. ”laowa 24 mm” Kısa çalışma mesafesi olmasına rağmen, mercek namlusunun uzunluğu nedeniyle kamerayı rahat bir çekim için uygun mesafeye yerleştirmeniz gerekmektedir.

Geniş açılı olan 24 mm odaklı laowa wide angle uzaklığı, konuyu sığ şekilde alan derinliği nedeniyle izole etme eğilimindedir. Geleneksel telefoto makro tasarımlarından çok daha fazla alan derinliğiyle ve daha fazla çevrenin laowa wide angle detayını sunmaktadır.

Optik Tasarım ve Lens Detayları

Optik tasarım, daha çok netlik ve renk doğruluğunu üretmek adına renk sapmalarını ve renk saçaklarını kontrol eden iki adet düşük dağılım elemanı içermektedir. laowa lens ekstra kırılma indisi ile öğesi de, gelişmiş bir keskinlik ve doğru işlemeler için bozulmaları ve küresel sapmaları azaltan özelliktedir.

laowa lens ön kısmı da özellikle su geçirmezdir ve buda su yüzeyinin altında veya tozlu ortamlar için rahatlıkla çalışmanıza izin vermektedir.

laowa 24mm 2X Macro Lensin ön kısmında, daha kolay odaklama yapmak için yakın nesneler üzerine biraz aydınlatma sağlamak amacı ile namludaki bir mikro USB girişi bulunmaktadır.

Yakın planlı laowa wide angle makro lens olarak kullanılmaktadır. Bunun için tasarlanan manuel odaklamalarla sonsuzluğa odaklanmanızı da sağlamaktadır.

Ürün için https://www.fotoaksesuar.com/marka/laowa-1 tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir