Küçük Evinizde Boğulmamanız için Dekorasyon Önerileri

Ne yapacağınızı bilmediğiniz birkaç odanız olduğunda, gerçekten gelişigüzel olabilirsiniz. Küçük bir evi veya bir yatak odasını düzenlemek söz konusu olduğunda 1cm bile değerlidir.  Her boş alan için “maksimum depolama ve minimum dağınıklık” kuralını aklınızda tutun. Para harcamanız gerekiyorsa, kompakt yaşam biçiminize uyan öğelere yatırım yapın.

Bolca Depolama Alanınız Olmalı

Kanepenizin, yatağınızın, sehpanızın çekmeceleri olmalı, çekmeceler yoksa raflar mutlaka olmalıdır. Ayrıca o çekmeceler içinde herhangi bir boşluk harcamaksızın her santimini kullanan bölücülere sahip olmalısınız.  Bu, küçük bir odanın düşmanı olan yığılmayı önler.

dekorasyon
dekorasyon

Daha Mantıklı Mobilyalar Alın

Evinizde sadece bir kişi yaşıyorsa, altı sandalyeye ve bir yemek odasına her zaman masaya ihtiyacınız yoktur. Daha akıllı mobilyalar alın, şık ama hızla kaybolabilen (katlanabilir masa ve sandalyeler gibi) seçenekleri bulun.

Eşyalar Gerektiğinde Ortaya Çıksın

Bir akordeon gibi katlanan ya da iyi bir takım kutusu gibi kendine yayılan her şey küçük bir ev için nimettir. Koltuklardaki sehpa yerine kullanabileceğiniz kolçaklar veya sıkıştırma tepsileri ise en yakın arkadaşlarınızdır.

dekorasyon önerileri
dekorasyon önerileri

Optik İllüzyon

Aklınızdaki derinlik, mekâna eşdeğerdir ve optik illüzyon bunu kolay bir şekilde başarır. Aynalara ek olarak daha fazla cam aksesuarlar, yarı saydam lambalar ya da örneğin cam sehpa ve masalar kullandığınızda daha da büyük boyutlara sahipmiş algısı yaratır.

Masa Lambaları Yerine Duvar Lambaları

Raf koymadığınız ya da ayna eklemediğiniz her yerde tablo asmak veya faydalı bir şeyler monte etmeye çalışıyor olmalısınız. Masa lambaları, genellikle duvar lambaları olarak yeniden düzenlenebilir, hem yer tasarrufu sağlar hem de tablolar kullanılmadığında izleri kaybetmek için harikadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir