Gözaltı Morluklarından Kurtulmanın Püf Noktaları

Genetik faktörlerin yanı sıra kalitesiz yaşam, düzensiz beslenme, yetersiz uygu gibi faktörlerinde oldukça etkilediği gözaltı morluklarını bazı makyaj ve bakım hileleri ile geçirmeniz mümkün. Bu püf noktalara dikkat eder ve uygularsanız gözaltı morluklarınızdan şikayetçi olmayı bir nebze bırakabilirsiniz.

Gözaltı Morluklarını Yok Eden Püf Noktalar

Göz çevreniz oldukça hassas bir yapıya sahip olduğu için güneş ışınlarından oldukça fazla etkilenir. Bu güneş ışınlarının zararlı etkilerini azaltmak adına göz çevrenizi yaz kış yüksek koruma faktörüne sahip güneş kremleri ile koruma altına alın.

göz altı morluğu giderme
göz altı morluğu giderme

Yüzünüzü sıcak su ile yıkamak ya da sıcak hav buhar banyosu ile arındırmak göz çevrenizdeki mor halkaların belirginleşmesine sebep olacaktır. Bu sebeple yüzünüzü bol soğuk su ile yıkayarak mor halkaları bir nebze yok etmeniz mümkün.

Gözaltı morluklarınızı hızlıca yok etmek zorunda iseniz gözaltı kapatıcıları bu işi hızlıca halletmenize yardımcı oluyor. Mor gözaltları için en uygun kapatıcılar şeftali tonlarındaki kapatıcılardır. Sarımsı renkteki kapatıcılar morluklarınızın daha belirgin olmasına sebep olacaktır. Aydınlatıcı kremler de gözaltı morlukları için ekstra bir yöntem olabilir. Yalnız aydınlatıcıların c vitaminli olması gözaltlarınızın yıpranmasını da önleyeceği için tercihinizi bu yönde yapmanız daha doğru olur.

Kirpiklerinizin yukarı doğru kıvrık olması gözaltlarınıza gölge düşmesini önleyecektir. Bu sebeple bir kirpik kıvırıcı alet edinmeniz en doğru tercih olacaktır. Gözlerinizin iç kısmına şeftali tonlarında bir göz kalemi uygularsanız hem göz kırmızılıklarınız hem de gözaltı morluklarınız nötr bir hal alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir