Cilt Lekeleri ve İzler İçin Çözüm Dermapen

Hem kadınların hem erkeklerin ciltleriyle ilgili problemler ta ergenlik döneminden itibaren başlar. Bu problemler kimi insanda ergenlik döneminin sonrasında biterken, kimisinde uzun yıllar boyunca devam eder.

Çocukken geçirilen bazı hastalıklar ya da ergenlik döneminin akne izleri de bu problemlere eklenince, cilt bakımı ve tedavisi hayli çetin bir hal alabilir. Tabii bütün bunların yanında güneşin oluşturduğu veya sigara kullanımı gibi dış etkenlerin yol açtığı lekeler de cabası…

Çok makyaja maruz kalan ciltlerde oluşan gözenek açıklıklarını da bu problemlere birçoğu dâhil ediyor olabilir.

İşte bütün bu ihtimaller bir araya gelince cildin sağlığını korumak, var olan problemleri yok etmek, genç ve diri kalmasını sağlamak çok da kolay olmuyor. Kolay olsa dahi, bunun için harcanacak para çok da az sayılmaz. Bu yüzden son yıllarda hayli revaçta olan bir yöntemden bahsedeceğiz.

Dermapen İle Cildinizdeki Hasarları Onarmak Mümkün

Dermapen, son yıllarda birçoğunun duyduğu bir yöntem. Ama hala duymayanlar için kısa bir bilgi verelim. Dermapen, ucundaki mikro iğneler ile cilde hızlı hızlı batırılarak cildin bir bakıma kandırılmasına yarayan bir metot. Cilt bu batan iğneler ile hasar aldığını zannederek, kendisini onarmaya başlıyor. Oysa bu hasar birkaç günlük kızarıklıktan ibaret oluyor.

Dermapen uygulamaları ciltteki hasar oranına bağlı olarak farklı seanslarla yapılıyor. Hiçbir kimyasalın tatbik edilmediği cilt, kendini hızla onarırken, dokuyu yenilemekle kalmıyor. Cildin alt katmanları da bu ikazı alıyor ve ayrıca kan dolaşımı hızlanıyor.

Dermapen uygulaması yaptıran birçok kişi, uygulanan seanslar sonrasında gözle görülür bir değişim yaşıyor. Akne izleri, kahverengi lekeler, derin çukurlar, çatlaklar gibi birçok problem bu uygulamayla çözüme kavuşuyor.

 

One Reply to “Cilt Lekeleri ve İzler İçin Çözüm Dermapen”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir