Daha Hızlı Kilo Almak İçin Ne Yapmak Gerek ?

Kadın, erkek fark etmeksizin bazı insanlardan kilo vermenin tersine kilo alma gibi bir dertleri vardır. Çok zayıf olmak ne yazık ki sağlıklı bir durum değildir. Bu yüzden boyunuza göre uygun kiloda olmamız gerekir. Daha sağlıklı kilo alabilmek için belli başlı noktalara dikkat etmek şarttır. Eğer siz de çok fazla zayıf olduğunuza inanıyor ve sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.Çünkü sağlıklı bir şekilde kilo almanın az yöntemlerini siz değerli okuyucularımıza bu yazıda kısaca anlattık.

sağlıklı kilo almak
sağlıklı kilo almak

Sağlıklı Besinlerle Kilo Alın

Hepimizin bildiği gibi şekerli çay içmek, kolay hazır meyve suları, unlu mamüller, kurabiye, hamur işleri, çok şekerli gıdalar, sucuk, patates kızartması, cips gibi kötü yağ içeren tüm besinler ve fastfoodkalorileri yüksek olduğu için kilo aldırır. Fakat bu şekilde kilo alırsanız kalitesiz kilo almış olursunuz sağlıksız yiyecek grupları içerisinde olan bu besinlerden tüketmemek ahirete gitmek zorundayız.  Öncelikle amacınızı sadece kilo almak mı yoksa sağlıklı bir şekilde kilo almak mı olduğuna karar vermelisiniz.

kilo almak
kilo almak

Evde hazırladığınız meyve suyu, kırmızı et, balık, kepekli makarna, pirinç, patates, süt, peynir, fıstık,  hamur işi, badem, ceviz, fındık gibi kuruyemiş çeşitleri muz, çikolata, havuç,  şeker pancarı ve mantarlı yemekler hızlı bir şekilde kilo aldıran besinler içerisindedir.Pek tabi ki bunlar içerisinde sağlıksız olanlar mevcut.Kızartma ve çikolata gibi besinlerden belli dozlarda tüketmeliyiz.Sağlıklı kilo almanızı sağlayacak besinler, kuruyemişler,  kuru meyveler, balık,  bezelye,  patates, fıstık ezmesi,  havuç,  ton balığı ve benzeridir.  Buna ek olarak bugün sayınızı arttırın vücut geliştirme egzersizleri yapmaya özen gösterin.Sigarayı bırakın, daha çok proteinli gıdalar tercih edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir