Çevre Dostu 3 Ayrı Dekorasyon Fikri

Gezegeniniz için stil duygunuz olduğu kadar, iyi seçimler yapmak düşündüğünüzden daha kolaydır. Çevre dostu ampuller taktınız, şişelenmiş su içmek yerine su arıtma cihazı aldınız ve enerji tasarruflu bir ısı sistemi seçtiniz. Şimdi, çevresel olarak bilinçli evinize sürdürülebilir dekorasyon teknikleriyle biten yeşil dokunuşları eklemenin zamanı geldi.

doğal dekorasyon
doğal dekorasyon
  • Doğal Dekorasyon

Toprak testiler, taş heykeller, ahşap duvar rafları veya kütük sehpalar… Doğal dekorasyonda seçenekleriniz neredeyse sonsuzdur. Doğal kök boya bir kilim serebilirsiniz,neşeli düzenlemeler tercih edebilirsiniz. Dekorunuzu renk ve ilgi odağı haline getirmek için bitkiler kullanarak dekorunuzdaçevre dostu dekorasyonlar yapabilirsiniz. Artı, doğal malzemeler ve taze bitkiler evinizin daha sağlıklı bir ev haline getirerek kapalı hava kalitesini geliştirir.

  • Geri Dönüşüm

Yeni mobilya alacaksanız, plastik kaynaklı sağlıksız mobilyalar yerine, çevre dostu, doğal ve kaliteli mobilyalar tercih edin. Mevcut eşyalarınızı yenisi ile değiştirmek yerine yenileyin, tamir edin, boyayın, yaratıcı eşyalar geliştirin. Böylece hem güzel hobiler edinebilir hem geri dönüşüm yaparak çevreye katkıda bulunabilir hem de aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

dekorasyon
dekorasyon
  • Yerel ve Çevre Dostu Eşyalar

Yaratıcı mobilya veya dekor parçası yapamıyorsanız, lükse yönelmeden önce yerel mağazaları kontrol edin. Özellikle, bölgedeki sanatçılar tarafından yapılanseramik dekorlardan tablolara veya el yapımı dolaplara kadar pek çok parça bulabilirsiniz. Yeni, yerel ve çevre dostu eşyalarınız doğal dekorasyonunuzun en değerli parçaları olacak. Dünyanın dört bir yanından sevk edilmeyeceğinden, yerel ekonominizi destekleyeceksiniz ve aynı zamanda karbon ayak izinizi azaltıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir