Bot ile Pantolon Kombini Nasıl Yapılır? 

Kadınların büyük bir kısmı günlük kombinlerinde pantolon ve bot ikilisini sıklıkla kullanmayı tercih ediyorlar. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi ikilinin hemen her yerde rahatlıkla kullanılabilecek olması ve sonucunda kolayca şıklığın ortaya çıkabilmesidir. Ancak kimi zaman özellikle de bilek kısmında biten pantolonlar ile kullanılan botlar ortaya istenilen görüntüyü tam anlamıyla veremeyebiliyor. Böylesi durumların önüne geçilmesi adına ise dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmakta.

bot
bot

Kullanacağınız Bot ve Pantolonu Doğru Seçin

Bot ve pantolon ile şık bir görüntüye ulaşmak adına öncelikli olarak vücut tipine uygun parçalar seçilmelidir. Yani kısa boylu olan bir kadın bilekte bitecek olan botları kullanırsa bacak boyları çok daha kısa görünür. Bacak boyunun uzatılması adına bot ile pantolon aynı renkte olmalıdır. Bununla beraber pantolon ile botun arasında hiç boşluk olmamalı eğer olacaksa bu boşluk pantolon ile aynı renkte olan çorap ile kamufle edilmelidir.

bot kombini
bot kombini

Bu iki parça ile tarz olmanın en etkili yollarından bir tanesi ise bot ile kısa paça pantolonların kombinlenmesi. Kumaş ya da jean olması fark etmez; kısa paçalı pantolon ile yapılacak olan kombin sonrasında hızlıca şık olunacaktır.

Skinny jean pantolon ile bot kullanılmak istendiği zaman pantolonun paçası botun içerisine sokularak ya da paçaların kıvrılması sonrasında gündüz şıklığı için ideal seçim yapılmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir