Balyaj İşlemi Ne İşe Yarar?

Saçın uç kısımlarına veya saç aralarına uygulanan tekniğe balyaj adı verilir. Saç tipinize uygun bir yöntemle yapılan işlemde balyajın kalınlığı, miktarı ya da rengi kişinin isteğine göre belirlenir. Saça canlı ve doğal bir görünüm kazandırır. Röfle uygulaması yaptıran kişinin yüzü daha çok makyaj ister. Balyaj yaptıran kişi doğal bir görünüme sahip olacağı için fazla makyaj gerektirmez. Bu yöntemde krepe uygulanır ve gerekli renklendirme sağlanır.

sarı balyaj saç
sarı balyaj saç

Kısa Saçlara Balyaj Nasıl Uygulanır?

Profesyonel şekilde uygulanan teknik ile çok kısa saçlara dahi balyaj işlemi yapılır. Saçınız kısaysa saçınızın katlarına uygulanır ve doğal bir ışık verilir. Saça üç boyutlu şekil kazandırılır ve hacimli bir hava yaratılır. Kısa saçları olduğundan daha yoğun gösterir. Kısa saçlara yapılırken saçların özelliği dikkate alınır ve gerekli teknikler ile saça uygulanır. Doğal bir görünüm verdiği için yüzünüzle bütünleşir ve sizi olduğunuzdan da genç gösterir.

Balyaj Uygulamasının Avantajları

Balyaj saçın hepsine uygulanmaz. Uzun saçlarda saçın ölçüsüne göre kısa saçlarda ise katmanlar şeklinde yapılır. Uzun saçlı olan bir bayansanız istediğiniz miktarda balyaj işlemi yaptırabilirsiniz. Saçınız yeni kesildiyse ya da üç ay önceden kesildiyse balyaj uygulamasının kalıcılık oranı daha çok artar.

dalgalı balyaj
dalgalı balyaj

Size modern bir görünüm kazandırır ve yeni imajınızı ortaya çıkarır. Balyajın diğer yöntemi ise papatya şeklin şeklinde olur ve kişinin başına aparatlar uygulanır. Uygulanan aparatlar ile saç tepeden eşit yöne gelecek şeklîde dağıtılır. Aparatın üst tarafında kalan bölüme balyaj işlemi yapılır.

Balyaj ve röfke çoğu zaman karıştırılır. Röfle işlemi saçın tamamına uygulanır. Röfle tekniğinde yüz makyaj ister. Balyaj da ise doğal bir görünüm sağlanacağı için makyaja gerek kalmaz. Saç tipiniz nasıl olursa olsun başarılı şekilde uygulanır. Farklı renk tonlarını seçebilirsiniz.

Profesyonel uzmanlar eşliğinde balyaj işlemini yaptırırsanız, yüz yapınıza en uygun doğru rengi seçersiniz. Günün her saati kendinizi genç ve dinamik hissetmenize yardımcı olur. Spor kıyafetlerinizle rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi davetlerde de çok şık bir tarza sahip olmanızı sağlar. https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/h/balyaj sitesini inceleyerek balyaj hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir