Saçınızın Sağlığı İçin Bu Besinlerden Bol Bol Tüketin

Bir kadının saçları onun en önemli aksesuarlarındandır. Saçlarımıza maşa, düzleştirici, fön ve benzeri gibi birçok işlem uyguluyoruz.Eğer hassas bir yapıya sahipse çok çabuk yıpranır ve kırılma gibi sorunlar oluşabilir. Kimisinde ise bu sorunlara ek olarak dökülme ve cansızlık gibi problemlerde baş gösteriyor. Eğer saçlarınızın sağlıklı, parlak bir görünümde olmasını istiyorsanız mutlaka bakım uygulamalarından önce dengeli ve düzgün beslenmeniz gerekir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için daha gür ve sağlıklı saçların sırrını oluşturan bazı besinlerden söz ettik, mutlaka okuyup siz de yararlanmalısınız.

saç
saç

Sağlığa Ve Saça İyi Gelen Bazı Besinler

Eğer hatalı beslenme alışkanlıklarından vazgeçip saçlarınıza iyi gelen gıdalardan tüketmeye başlarsanız dökülme, kırılma ve mat bir görünüm gibi şikayetlerden kısa zamanda kurtulma şansınız olabilir. Çok düşük kalorili diyetler uygulamak da saçın kalitesini ne yazık ki olumsuz anlamda etkiler ve Uzamasını yavaşlatır. Bu yüzden ışıl ışıl parlayan saçlar için kesinlikle ve kesinlikle yumurta, havuç, koyu yeşil yapraklı sebzeler, yağlı tohumlar, avakado, kuru baklagiller, tam tahıllı ekmek, kırmızı et ve benzeri gibi besinlerden bol bol tüketmeniz gerekir.

saç dökülmesi
saç dökülmesi

Havuç özellikle de havuç saç derisinin sağlığını olumlu anlamda etkileyen bir besindir. A vitamini açısından oldukça zengin bir meyve olduğu için her gün havuç tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Yeşil yapraklı sebzelerden brokoli ıspanak lahana nane roka maydanoz gibi gıdalar folik asit açısından zengin olduğu için saçlara parlaklık kazandırır. Çiğ olarak tüketmenizi öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir