Reklam ve Hedef Kitle Belirleme

Reklam büyük ya da küçük olsun her ölçekteki firmaların yapması gereken en önemli pazarlama ve de anında satışın tekniğidir. Reklamlar ulusal, yurt içi ya da yerel (bölgesel) olarak yapılabilir. Dünyaya duyurulmasını istediğiniz bir reklam ile yerel olan reklam farklıdır. Fakat kestane şekeri tanıtımızın dünyaya yapmak için reklam bütçenizi genişletip farklı puntolarda ve farklı afişlerde hedeflenen kitle de istek uyandıran ve anlaşılır bir proje hazırlamak gerekiyor.

hedef kitle
hedef kitle

Reklamın Hedef Kitleye Göre Programlanması

Reklam teknik olarak hem zihin oyunları hem de anlaşılır özellikte olması gereken ilanlardır. Yanlış anlaşılabilecek bir kelime ya da bir ifade markanızı yerle bir edebilir.

Mobilya firmanızın tanıtımında ilk olarak yerel tanıtım yapmak mı yoksa daha geniş kitleye ulaşan kanallarla ile ulaşım sağlamak mı daha karlı olacağına hem bütçe hem de talebin karşılanabilirliği alanında inceleme yaparak oluşturulması en ideal olanıdır.

reklam
reklam

Ayrıca reklam yapılan ülkenin genel ekonomik durumu ve evlerin genel yapısını da programınıza eklemeniz gerekir. Aksi takdirde satış değil markanızı dahi duyuramaz ve hüsran ile geri dönerken, boşa yatırım yapmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir