Mikro-Rinoplasti Tekniğinde 3D Desteği

Estetik cerrahi alanda son derece mühim gelişmeler yaşanırken bu gelişmelere en büyük katkı da alanında profesyonelleşmiş isimlerden geliyor. Özellikle rinoplasti yani burun estetiği ameliyatlarında dikkat çeken isimlerden biri olan Dr. Yakup Avşar bu alana büyük katkılar sağlayan teknikleri rinoplasti alanıyla ile buluşturuyor. Burun estetiği dendiğinde ilk akla gelen klasik teknikler olurken günümüzde bu anlayış da yerini daha yenilikçi ve daha yüz güldüren tekniklere bırakmaya başladı. Dr. Yakup Avşar bu tekniklerin mimarı olan isim. Peki, rinoplasti alanında son dönemde yaşanan gelişmeler neler? Bu gelişmeleri sizler için mercek altına aldık.

rinoplasti
rinoplasti

3D Mask Sistemi ile Burun Şeklinizi Önceden Görebilirsiniz

Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen bir sistem kapsamında artık hastaların burun şekillerini operasyon öncesinde görebilmeleri mümkün olabiliyor. Bu sistemde 3D print teknolojisi kullanılıyor. Hastanın yüz şekli ve estetik operasyon sonrasında nasıl bir burun şekline sahip olacağı bilgisayar ortamında hazırlanıyor. Ardından 3 boyutlu baskı teknolojisi kullanılarak bir maske şeklinde çıktı alınıyor. Hasta istediği burun şeklini en ince ayrıntısına kadar görebiliyor.

Elbette bilgisayar ortamında 3 boyutlu bir görsel olarak estetik müdahale sonrasında hastanın burun şeklini görmesi ile maske şeklinde bu burun şeklini deneyimlemesi arasında çok ciddi farklar bulunuyor. Hasta 3D mask tekniği ile elde edilen maskeyi eline alabiliyor, dokunabiliyor ve burun şekline ya da yüz şekline farklı açılardan bakabiliyor. Bu sayede estetik ameliyata çok daha rahat ve güvenli bir şekilde hazırlanabiliyor. Bu tekniğin hekim açısından da çeşitli kolaylıkla sağladığından söz edebiliriz.

Rinoplasti alanında gün geçtikçe daha fazla uygulanmaya başlanan 3D mask tekniği dünya genelinde de büyük ses getirdi. Hatta yurt dışında 3D Avşar Mask adı ile bu teknikten söz ediliyor olması, pek çok estetik cerrah tarafından tekniğin başarıyla uygulanması gibi çeşitli gelişmelerden de söz etmek mümkün.

Mikro-Rinoplasti ile Burun Kemiği Şekillendirilebiliyor

Rinoplasti alanında yaşanan bir diğer gelişme de mikro-rinoplasti tekniğinin kullanılmaya başlanması oldu. Bu teknik de estetik cerrahi sektörüne Dr. Yakup Avşar tarafından kazandırıldı. Gayet başarılı bir şekilde uygulanabiliyor olmasının yanı sıra özellikle kapalı burun ameliyatlarında bu tekniğin sıklıkla tercih edildiğinden söz edebiliriz.

3dmask
3dmask

Dr. Yakup Avşar mikromotor sistemi ile uygulanan bu tekniğe özel olarak çeşitli mikromotor sistemi uçları tasarladı. Bu özel uçların tamamı estetik burun ameliyatlarında kullanılması için dizayn edildi. Burun kemiğinden burun ucu dokusuna kadar yapılabilecek tüm müdahalelerde kullanılabilen mikromotor sistemi aynı zamanda endoskopi teknolojisi ile beraber uygulanabiliyor. Endoskopi tekniğiyle mikro kameralar kullanılıyor ve görüntünün 20 kat büyütülmesi mümkün olabiliyor.

Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen mikro motor uçlarıyla gayet ince bir işçilik yapılabiliyor ve dolayısıyla istenen burun şekli tam olarak yakalanabiliyor. Mikro-rinoplasti tekniğinde burun kemiğinin şekillendirilmesi de mümkün olabiliyor. Burun kemeri olarak adlandırılan kemiğin kesi ile daha düzgün bir form verilmesi için de bu teknikten faydalanmak mümkün olabiliyor. Mikro-rinoplasti tekniğinin hastaların iyileşme süreci üzerinde de olumlu bir katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz.

Uzun bir dönem boyunca sadece açık burun ameliyatı ile yapılabilen işlemler artık kapalı burun ameliyatı ile de gerçekleştirilebiliyor. Dolayısıyla hastanın daha kısa sürede iyileşmesi ve iyileşme sürecinde minimum oranda sıkıntı yaşaması mümkün olabiliyor. Sonuç olarak rinoplasti alanında yaşanan bu yüz güldüren gelişmelerin burun estetiği ameliyatı olmak isteyenlerin sayısında belirgin bir artış olmasını da beraberinde getirdi. Artık burun şeklinden memnun olmayan ya da nefes alma problemleri yaşayanlar hiç tereddüt etmeden burun estetiği ameliyatı olmaya karar verebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir