Makyaj Hakkında Bazı Tüyolar

Güzelliğine düşkün olan kadınların birçoğu makyajdan asla vazgeçmez. Makyaj özellikle de çalışan kadınların yaptığı bir işlemdir. Çok kadın belli başlı makyaj kurallarına sahiptir. Bu noktada siz değerli okuyucularımıza vazgeçmeniz gereken bazı güzellik kurallarından fikirler vermek istedik.

makyaj
makyaj

Makyaj Tabularınızı Yıkın

Sürekli kadınlar kendine göre bir makyaj kalıbı çizer. Kimisi sadece siyah göz kalemi kullanır. Kimisi sadece kırmızı ruj kullanır. Bundan bir türlü vazgeçemez. Fakat bunlar sizi aslında kısıtlayan kurallardır. Unutmayın ki herkes farklıdır, bazen farklılıklar yaşanmalıdır. Yani yeniliğe ve değişikliğe açık olmanız gerekiyor.

mat ruj
mat ruj

Size önerimiz sırf moda diye sevmediğiniz bir far rengini kullanmamanız veya yakışmayan bir ruju sürmeniz olacak. Makyajda tek bir odak olmalıdır. Ya sadece gözlere yoğunlaşmalı ya da dudağa yoğunlaşmalısınız. Aksi takdirde çok ağır bir makyaj yapmış olursunuz. Bir diğer gereken kuralsa günlük makyaj yaparken daha çok mat görünüm tercih etmelisiniz. Kesinlikle fondöten satın almalısınız. Asla ten renginizden daha açık bir fondöten tonu seçmeyin .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir