Lazer Epilasyon

Lazer, ışınlar yolu ile elde edilmektedir. Hem tıbbi hem estetik alanlarda kullanılmakla birlikte birçok farklı soruna fayda sağlamaktadır. Vücudun pek çok bölgesinde (kollar, bacaklar, sırt, göğüs, yüz, ense, genital ve boyun bölgesi) kullanılabilmesi ve kalıcı sonuçlar oluşturması, lazer epilasyona yönelim ve talebi artırmaktadır.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonda temel amaç tüyleri ve tüy köklerini yok etmektir. Lazer ışınlarının oluşumu sonucu meydana gelen ani ve kısa süreli ısı ile bu gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem bahsedildiğinde sadece kadınların değil erkeklerin de söz konusu işlemden faydalandığını belirtmek gereklidir.

Lazer epilasyonda verilen seanslar kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bunda kıl rengi, kıl oranı ve hormonsal durumlar belirgin olmaktadır. Genel olarak 4-6 seans arası kıl köklerinden kurtulmak ve pürüzsüz bir görüntü elde etmek mümkün olsa da bu süre bazı kişilerde daha uzun ve daha kısa olarak farklılık gösterebilmektedir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Şu anda kullanılmakta olan 4 farklı cihaz türünden bahsedilebilmektedir. Kişinin kıl rengi ve cildi gibi hususlar göz önünde bulundurularak cihaz türü belirlenmektedir. Cihaz türleri şöyle sıralanabilir:

  • Ruby Lazer

Bu lazer cihazı genellikle çok kısa tüyler için kullanılmakta ve etkili olmaktadır. Bu nedenle çoğunlukla dudak üstü gibi bölgelerde uygun görülmektedir.

  • Alexandrite Lazer

Bu lazer cihazının en önemli özelliği uygulama yapılan bölgeye yakın bölgede bulunan dokulara zarar vermemesidir. Koyu renk kıllar üzerinde başarılı bir sonuç göstermektedir. Yüksek soğutucu sistemi sayesinde de acı hissedilmeden işlemin tamamlanmasını sağlamaktadır.

  • Diode Lazer

Özellikle ince kıl tipi üzerinde etkili oldukları ve cilde yakın mesafeden lazer atışı yapılması gerektiği söylenmektedir.

  • Nd Yag Lazer

Bu lazer içlerinde en fazla acı hissettiren lazerdir. En önemli avantajı hem koyu hem de açık renk ciltler üzerinde etkili olmasıdır.

Lazer Epilasyon Süreci ve Sonrası

İşlem sonrasında 15 gün boyunca işlem yapılan bölgedeki tüyler kökünden alınmamalıdır. İşlem yapılacağı gün epilasyon yapılacak yerlere nemlendirici sürülmemelidir. Cilt renginin değişmesine sebebiyet verebilecek şeylerden uzak durulmalıdır. İşlemden 15 gün öncesinden itibaren peeling tarzı malzemelerin kullanılması durdurulmalıdır.

Epilasyon sonrasında dair bilinmesi gerekenler ise şunlardır; lazer ışınları etkisi vücutta kızarıklıklara sebep olabilmektedir. İşlem sonrasında duş almanın herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Epilasyon sonrası da kılları kökten alan işlemlerden kaçınılmalıdır. İşlem yapılan yere 48 saate parfüm, deodorant sıkılmasından kaçınılmalıdır. Yüz bölgesine yapılan epilasyondan sonra 3 gün boyunca yüze bir şey sürülmesinden kaçınılmalıdır. Daha detaylı bilgi için https://tugbadindar.com/hizmetler/lazer-epilasyon buradan bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir