Hayalinizdeki Oturma Odasını Yaratmak için Öneriler

Oturma odaları uyku haricinde en çok vakit geçirilen yerdir. Hayatın stresinden sizi uzaklaştırır ve günün yorgunluğunu daha kolay atmanızı sağlar. İşlevsel ve pratik mobilyaları seçerek kişiliğinizi de yansıtabilirsiniz. Nasıl bir dekorasyon stilinden hoşlandığınıza karar vermelisiniz. İlginç dekorasyon örneklerine bakarak kendi tasarımlarınızı da oluşturabilirsiniz. Karar vermeden önce bütçenizi belirleyin ve daha sonra kendi kişiliğinizi yansıtacak uygun seçeneklere yönelin.

oturma odası
oturma odası

Oturma Odasını Nasıl Zevkli Hale Getirebilirsiniz

Renk seçimi konusunda özellikle ruhunuzu yansıtacak tonları seçin. Sizi yansıtacak renk tonları ile yaşam alanınızı daha ferah hale getirebilirsiniz. Renklerin anlamının yanı sıra renklerin enerjisine de önem verin. Oturma odalarının en önemli ayrıntısı koltuklardır. Rahat ve kullanışlı koltuklar seçmeye özen gösterin.

Gözü yormayan ve natürel tonlarda ışıklandırma yapmalısınız. Odanın tüm ayrıntılarını ön plana çıkaran ışıklandırma ile odanın görünümüne estetik bir hava da katarsınız. Oturma odanızda tepeden aydınlatma yerine abajur tercihi yaparsanız aydınlatmadan daha iyi şekilde faydalanırsınız.

oturma odası dekoru
oturma odası dekoru

Oturma odasının keyifli olmasının en önemli şartı kişiliğinizi yansıtmasıdır. Aksesuar ve objeleri zevkinize göre seçmeli ve dizaynı kendiniz belirlemelisiniz. Tablo, çiçek, çerçeve ya da farklı tasarımlardan oluşan aksesuarlarla odaya daha görsel bir hava katabilirsiniz. Duvar rafları, televizyon sehpası seçimi yaparken eşyalarınızın rengine de dikkat etmelisiniz. Odanızda renk uyumu yaparsanız gözleriniz yorulmaz ve kendinizi de rahat hissedersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir