Göz Altı Morluklarına Çözüm Önerileri?

Alt göz kapaklarının altında ortaya çıkan koyu renkli halkalar göz altı morluğu olarak isimlendirilmektedir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde yaygın bir biçimde görülen bu morluklar insanların olduğundan daha yaşlı gözükmesine sebep olacaktır.

İnsanlar genellikle göz alt morluklarının yorgunluktan kaynaklandığını düşünürler. Yorgunluğun bu tarz olumsuz durumlara sebep olduğu doğrudur. Ancak çok daha farklı sebeplerden dolayı da bu morluklar ortaya çıkmış olabilir.

Göz altı morlukları endişe verici bir hastalığı işaret etmez. Fakat insanlar bu olumsuzluktan kurtulmak için göz altı morlukları nasıl geçer sorusunun yanıtını ararlar. Bu sorun sebebiyle hastanelere de gidilmediğinden evde uygulanabilecek olan alternatif çözümler insanlar tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Soğuk Kompres Uygulaması

Vücudun herhangi bir bölgesine soğuk kompres uygulanması bölgedeki şişliği azaltmayı başaracaktır. Bunun yanı sıra damarların daralmasını sağlayarak morluğun azalmasına katkı sağlamaktadır. Göz altı morlukları nasıl geçer sorusunun yanıtında ilk seçenek olarak sunulan soğuk kompres uygulaması son derece kolay bir yöntemdir.

Evlerimizde bulunan buz küplerinden 3-4 adedi temiz bir havluya sardıktan sonra bölgeye uygulayabilirsiniz. Böylece morluklar minimum düzeyde kendisini göstermeye başlayacaktır. Eğer buz küpü yoksa soğuk suyla ıslatılmış bezlerle de bölgeye baskı yapılabilir.

Uyku Süresini Fazlalaştırmak

Çok uzun süre uymanız hayatınızdan çalışan saatler anlamına gelir. Fakat gereğinden düşük saatlerde uyduğunuzda da vücudunuz buna tepki gösterecektir. Az saat uyuyorsanız bu durumda cildiniz solgun bir renge bürünür. Cilt renginin solması göz altındaki morlukların ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Eğer göz altı morlukları nasıl geçer diye merak ediyorsanız uyku sürenizi fazlalaştırmayı deneyebilirsiniz. Eğer günde 7-8 saat uyku çekmiyorsanız yeteri kadar uymuyorsunuz demektir. Birkaç gün boyunca bu sürelerde uyku çektikten sonra göz altlarınızın daha iyi bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.

Uyurken Baş Yüksekliğinin Artırmak

Uyurken çok ince ve basık yastıkları tercih ediyorsanız sürekli olarak gözleriniz aşağıda kalabilir. Bu durum göz bölgesine kan akışının fazla olmasına sebep olacaktır. Başınızı vücudunuzdan daha yüksek bir konumda tutarak da göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz.

Sürekli olarak sorulan göz altı morlukları nasıl geçer sorusunun en basit yanıtını uygulamak isterseniz yastığınızın üzerine bir yastık daha koyarak başınızı daha yüksek bir konuma getirebilirsiniz. Dilerseniz daha sert yastıklarla başınızın yastığa gömülmemesini de sağlayabilirsiniz.

Uygulayacağınız bu basit işlemler sayesinde göz altında yer alan morluklar azalacak ve çok daha enerjik gözükeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir