Ev Tadilatı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekilenler ?

Bir yenileme projesi üstlenmek hem zorlu hem de ödüllendirici bir deneyimdir. Ama kendini inşa aksine, bir yenileme ile asla boş bir sayfa ile başlar.

Süreç karmaşıktır ve öngörülemeyen sorunlara ve harcamalara yatkın olabilir, bu nedenle iyi hazırlanmış olmak başarılı bir projenin anahtarıdır. Kendi projenize başlamadan önce, orada bulunmuş olanların ipuçlarını izleyin.

1. Bilinmeyen Maliyetlere Dikkat Edin

Su kaynağının yeniden bağlanması, foseptik tankının temizlenmesi vb. Gibi evin tekrar çalışması için bazı ücretler ödemeniz gerekebilir. Değerleme ücretlerini (genellikle tamamlanan mülkün değerine dayalı olarak) , bazı yenileme ipotekleri ile birlikte, her aşama ödemesinin yayınlanmasından önce bir ücret ödemeniz gerekebilir. Basitçe söylemek gerekirse, eski bir mülkü ele geçirmek, bilinmeyenle uğraşmak anlamına gelir. Bu da bilinmeyen giderler anlamına geliyor.

2. Yarışmaya Hazırlanın

Bir mülke çok fazla ilgi duyulduğunda, genellikle kapalı tekliflere gider. Emlakçı, tüm tekliflerin hangi tarihte olması gerektiğini size bildirecektir. Teklifinizi gönderirken, avukatınızın ayrıntılarının yanı sıra ilk olarak borç verenden bir ipotek teklifi ile birlikte nihai teklifinizi belirten bir mektup vermeniz gerekecektir.

3. Sıkı Bir Programa Sahip Olun

Bir program olmadan, tüm işlemler kaotik hale gelebilir, esnaf üst üste biner ve ayrı ayrı üstlenilen maliyetlerden tasarruf etmek için aynı anda yapılabilecek birçok iş.

Bir program, eve ne yapılması gerektiğini ve hangi sırada olduğunu listeler. Tüm proje için bir programa sahip olmanın yanı sıra, bir projeyi ’mutfak uzantısı’, ’banyoyu yukarı taşımak’, ’çatı dönüşü’ ve benzeri gibi aşamalara ayırmak ve her biri için bir programa sahip olmak genellikle yararlıdır.

4. Yenilemek Zordur

Yaptığınız işin ölçeğine bağlı olarak, kendinizi yol boyunca birkaç pratik konuya hazırlamalısınız. Yani, hareketli kazanlar, elektrik sayaçları, tüketici üniteleri vb. Nedeniyle temel hizmetler olmadan kaçınılmaz bir süre (başlangıçta gecikmenin ortak bir nedeni, hizmet şirketleri ile uğraşmaktır, bu yüzden önceden planlayın) . Toz, birçok insanın bıktığı diğer bir şeydir – çalışma alanlarını fazlar halinde kapatarak ve anlık olarak mümkün olduğunca geç saatlere kadar (örn. İşi olabildiğince dışarıda tutarak) en aza indirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir