En İyi Gardrop Stili Nasıl Oluşturulur?

Maalesef çoğumuz spesifik bir ihtiyacımızı göz önüne almak yerine dürtüsel giyiniyoruz. En yeni trendlere kapılmak kolaydır ve kullandığımızdan çok daha fazla kıyafet satın almamız şaşırtıcı değildir. Size uygun olan moda hangileri olursa olsun, giysi satın alırken bu temel kıyafet tamamlama önerilerini aklınızda bulundurun.

gardrop
gardrop

Temel Gardırop Oluşturma Önerileri

  • Kıyafet dolu dolabınız olduğu bir an unutun. Bunun yerine gardırobunuzu sürekli değişen ve gelişen bir hikâye olarak düşünün. Hikâyenizde hangi kıyafetlerin sizi daha iyi hissettireceklerini düşünün, bunları genişletin ve emin olmadığınız kıyafetleri düzenleyin.
  • Her birini bir kâğıda yazarak ideal çekirdek kıyafetlerinizi oluşturun. Örneğin, ilk kıyafet, gri veya lacivert pantolon, mavi bir blazer veya triko içerebilir. Sonra da belki beyaz, mavi ve pembe bir gömlek, artı ayakkabı ve aksesuarlar. Bu yeni giysiler için sezon başına 5 temel kıyafet oluşturun.
gardrop dekoru
gardrop dekoru
  • Sıfırdan başlayarak kendinizi bilinçli ve etkili bir tarz sahibi olmaya zorlayın. Listenizde gardırobunuzda olmayan çok sayıda giyim eşyası olduğunu göreceksiniz. Bunlar, satın almaya odaklanmanız gereken öğelerdir. Ayrıca, dolabınızda asılı olan, gerçek ya da hayal edilen gardırobunuza uymayan giysilerinizi birilerine vermeyi ya da bağışta bulunmayı düşünün.
  • Alışveriş yaparken çekirdek kıyafetlerinizi göz önünde bulundurarak kendinize şu soruyu sorun: “Bu parça kullanışlı mı ve temel kıyafetlerimi genişletiyor mu?” Değilse, “bu parça ile yeni bir kombin hazırlamak istiyor muyum?” Eğer cevap “hayır” ise satın almayın. Temel kıyafetlerinize odaklanmak, nadiren kullandığınız kıyafetler satın almanıza engel olacak, moda görünümünüzü ve stilinizi düzgün tutmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir