Diş Macununun Diş Temizlemek Dışındaki Kritik Görevleri

Diş macununu sadece dişlerinizi temizlemek için mi kullanıyorsunuz? Ancak bunun birçok ev işi için kullanılabileceğini duymaktan hoşlanacaksınız. Diş macunu; lekeleri çıkarabilir, çizilmiş telefonları düzeltebilir ve hatta en sevdiğiniz takıları parlatabilir. Önerilerimize bir göz atın…

Diş Macunu ile Yapabileceğiniz Şeyler

Ayakkabı lekelerini çıkarın: Temiz bir beze birazcık diş macunu uygulayıp hafifçe parlatabilirsiniz. Kalıntıları temiz, nemli bir bezle silin ve işiniz bittiğinde kurumasına izin verin.

diş macunu
diş macunu

Halı lekelerini çıkartın: Dişlerinizi beyaz ve parlak yapabilen diş macunu tüm halı lekeleri içinde mucizeler yaratabiliyor. Lekeli noktayı diş macunu ile ovun ve nemli bezle silin.

Çizilmiş telefonu onarın: Çizilmiş telefon ekranınızı yenilemek için  yumuşak bir beze küçük bir diş nokta macunu ekleyebilir, sonra dairesel hareketlerle ovabilirsiniz.

Balık kokusunu ellerinizden kovun: Balık veya doğranmış soğan kokusunun elden çıkmaması gibi bir şey yoktur; sadece elinize sürtün ve iyice yıkayın.

macun
macun

Takılarınızı parlatın: Eski ve temiz bir diş fırçasına biraz diş macunu koyup takı ve mücevherlerinizi hafifçe fırçalayın, nemli bir bezle temizleyin. Işıl ışıl olduğunu göreceksiniz.

Ütü temizliği: Ütünüzün altına yapışmış çıkmayan lekeleriniz varsa bir miktar diş macununu bezle sürterek ovun ve nemli bir bezle silin, ancak denemeye başlamadan önce ütünün prizden çekilmiş olduğundan ve soğutulduğundan emin olun.

Göz çevresini aydınlatın: Göz çevreniz donuk ve kirli görünüyorsa, onları temizlemek için diş macunu kullanabilirsiniz. Yavaş ve istikrarlı hareketleri kullanarak GÖZ ÇEVRESİNİ temizleyin, işiniz bittiğinde su ile durulayın. Ancak cilt hassasiyetiniz varsa bunu denemeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir