Bulut Teknolojisi Ne Demektir?

Bulut teknolojisi özellikle bilgisayarlar başta olmak üzere pek çok akıllı cihazda kullanılan teknolojilerdir. Sundukları kolaylık nedeni ile her geçen gün kendini geliştiren bu teknoloji özellikle iş hayatında büyük fayda sağlamaktadır. Bulunduğunuz her yerden dilediğiniz bilgi ve belgeye erişim bu teknoloji ile mümkündür. Veri ve zaman kaybı konusunda son derece başarılı bu hizmet her geçen gün kullanıcı kitlesini geliştirmektedir. İnternetin var olduğu her ortamda her türlü bilgiye erişim imkanı veren bu hizmet uzun yıllardır ülkemizde kullanılmaktadır. İşletmelere maliyet bakımından da büyük avantaj sağlayan bu teknoloji pek çok hizmet ve uygulamanın da verimliliğini arttırmaya katkı sunmaktadır.

Bulut Teknolojisi Ne Demektir

Bulut Teknolojisinin Faydaları Nelerdir?

Bulut teknolojisi uygulandığı alanda her açıdan büyük fayda sağlamaktadır. Büyük yada küçük her çeşit işletme bu teknolojiden faydalanmaktadır. Birbirinden farklı pek çok alanda kullanım imkanı sunması nedeni ile oldukça başarılı ve kapsamlı bir teknolojidir. Başata sağlık kurumları, kamu kurumları ve özel şirketler başta olmak üzere pek çok yerde bu teknolojiye yer verilmektedir. Bulut hizmetinin sunmuş olduğu faydalar şunlardır;

Düşük Maliyet

Bu teknoloji sunmuş olduğu kolaylık ve veri depolama gücü sayesinde ek bir donanıma gerek duymamaktadır. Dilediğiniz bilgiye kolayca erişim imkanı sunduğundan insan gücüne duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır. Aynı anda birden fazla işleme yardımcı olduğundan dolayı oldukça düşük maliyet sunmaktadır.

Güvenlik

Bu teknoloji sahip olduğu altyapısı ile son derece güvenlidir. İçerisinde yer alan tüm bilgiler oldukça güvenli bir şekilde muhafaza edilmektedir. Sadece size ait şifre ve kullanıcı adı ile erişim sunmaktadır. Size ait olan bilgileri sizin izniniz olmadan kimse ile paylaşmamaktadır.

Depolama Gücü

Oldukça yüksek bir depolama kapasitesine sahip olması nedeni ile kullanıcılarına büyük avantaj sunmaktadır. Dilediğiniz he türlü bilgiyi bir arada tutarak bu bilgileri güvenle muhafaza etmektedir. Depolama kapasitesindeki büyüklük başka bir malzemeye ihtiyaç duyulmasını ortadan kaldırmaktadır.

Kolay Erişim

Bulut hizmeti kullanıcılarına kolay erişim imkanı sunmaktadır. İnternetin var olduğu her çeşit ortamda dilediğiniz bilgi ve belgeye kolayca erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca bu işlem esnasında her çeşit akıllı cihazdan faydalanılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir