Yağ Yakıcı İçeceklerle Kesin Sonuç

Kilo vermek isteyenler metabolizmalarını hızlandırmak için diyetlerine bazı içecekleri eklemeleri gerekir. Diyet sırasında yağ yakıcı içecekleri düzenli şekilde tüketmelisiniz. Sebze tüketimi diyette önemli olduğu gibi sebzelerin suları da yağ yakmanıza yardımcı olur. Beğendiğiniz sebzelerin suyunu katı meyve sıkacağında sıkın ve gün içinde iki bardak tüketin.

Yağ Yakan ve Metabolizma Hızlandıran İçecekler

Sabahları ılık suyun içine yarım limon suyu sıkıp içerseniz, toksinlerinizi de atarsınız. Sindirim sisteminiz düzene girer ve karaciğeriniz daha iyi çalışacağı için yağ yakımınız hızlanır. Sebzelerden enginar ise güçlü idrar söktürücüdür. Enginarı pişirdiğiniz suyu atmayın. Enginarı pişirdiğiniz suyun içine yarım limon sıkın ve gün içinde iki bardak tüketin.

Yeşil çayın yanı sıra içecek listenize beyaz çayı da eklemelisiniz. Karahindiba, defneyaprağı ve ısırgan otu özellikle yağ yakmanıza yardımcı olan içeceklerdir. Kızılcık suyu ise şeker dengenizi kontrol altına alır. Diyet yaparken kan şekerinizin düşmemesi için tüketmeniz önerilir. Hindistan cevizi suyu ise toksinleri yok eder ve sindirim sistemini düzenler.

Zencefil çayı karında biriken yağları yok eder. Düzenli olarak zencefil çayı tüketebilirsiniz. Kilo vermek isteyenler tarçını da hayatına katmalılar. Tarçını geceden cam bir kavanoza koyun. Dilimlenmiş yeşil elmayı da tarçının üzerine ekleyin ve sabaha kadar bekletin. Gün içinde 1 litreye kadar bu çayı içebilirsiniz. Tadını değiştirmek için limon suyu ve 1 çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir