Platform Topuk Modası Geçti Mi?

Kadın modasının baş döndürücü bir hızı var. Ona yetişmek trendleri takip etmek ve şık olmak her kadının hayali. Peki, moda bu derece hızlı değişirken ona ayak uydurabiliyor muyuz?

Beş yıl önce gündelik hayatımızın bir parçası haline gelen platform topuklu ayakkabı modelleri iki senedir abiye ve bot çizgisine çekilmiş durumda. Onları sokakta giymek öyle zordu ki sonunda rahatlık isteği ağır bastı ve günlük giymekten vaz geçtik. Yine de düğün, davet, mezuniyet gibi özel gecelerde uzun etekli abiye elbiseleri hala platform topuk ayakkabılardan ayrı düşünemiyoruz.  Prenses gelinlerin gelinlik boyları platformlu ayakkabılara göre belirleniyor. Dolayısıyla en yüksek puntolarıyla ayakkabı dolaplarımızda yerleri sağlam.

platform topuk
platform topuk

Ne var ki başlarda kot pantolonların, mini eteklerin, şortların altında en gözde renkleri ile görmeye alıştığımız platformlar artık yerlerini düz spor ayakkabılara bırakmış görünüyor. Sokaklarda iş yerlerinde, kafelerde en uzun topuk boyları ile giymeyi göze aldığımız bu ayakkabılara şimdilerde bakıp bakıp, nasıl giyebildim bu modelleri diye hayret ediyoruz.

Rahat Ve Şık Ayakkabı Modası

Yeni dönemin mottosu rahatlık. Güzel olmak adına yoracak, rahatsız edecek giyim tarzlarının bizi ele geçirmesine izin vermiyoruz.  Hal böyle olunca da loaferlar, babetler, spor ayakkabılar, espadriller yani düz taban ayakkabılar en gözde ayakkabılarımız oluyor.  Bu rahatlık modasına alışır mıyız yoksa sınırları zorlamayı mı özleriz bunu bu günden bilebilmek mümkün değil.

topuk
topuk

Tek bildiğimiz ünlü tasarımcıların elinden çıkan ve her birisine aşık olduğumuz rengârenk gökdelen topuklu ayakkabılarımız şık kutularda yeniden moda olmayı bekliyor olacaklar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir