Paslanmaz Boru

Paslanmaz boru özellikle endüstri alanı başta olmak üzere birçok alanda rahatça kullanılabilen bir yapıya sahiptir. Kullanım alanı yelpazesinin geniş olmasındaki en önemli sebep korozyona dayanıklı olmasından kaynaklıdır. Paslanmaz borular genellikle 304 kalite, 304L kalite ve 316 kalite paslanmaz çelikler kullanılarak üretilmektedir. Dikişli ve dikişsiz (çekme boru) olmak üzere toplamda iki adet farklı teknik ile üretilmektedir. Boru denilince akla silindirik bir yapı geliyor olsa da üretilen paslanmaz borular, değişik alanlarda rahat bir şekilde kullanılabilmesi amacıyla farklı şekillerde de üretilmektedir. Birçok çeşidin bulunduğu Karaca Paslanmaz sitesini inceleyerek ne kadar farklı şekillerle üretildiğini görmek mümkündür.

paslanmaz boru

304 Kalite Paslanmaz Boru

Paslanmaz borular birçok çeşitte bulunmaktadır. Her kalitenin farklı bir avantajı vardır. 304 Kalite paslanmaz boru en yaygın olarak kullanılan paslanmaz çelik alaşımı grubundan birisidir. Bunun en büyük nedeni suya direncinin olmasıdır. 316 kalite paslanmaz boruda da su direnci oldukça yüksektir fakat burada da fiyat farkı gün yüzüne gelir. 316 kalite paslanmaz boru, 304 kalite paslanmaz boruya göre daha maliyetli olduğundan dolayı 304 kalite paslanmaz borular daha sık tercih edilir. Paslanmaz çelik borular yalnızca endüstri değil sıhhi tesisat alanında da popülariteye sahip bir üründür.

Paslanmaz Borular Neden Tercih Edilir?

Paslanmaz boru, parlak görüntüsü ve temizlenebilir olması sebebiyle sıkça tercih edilir. Bunun yanı sıra hijyenin önem taşıdı yiyecek, içecek veya ilaç üretimi yapan endüstrilerde paslanmaz boru kullanımı kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Bunun en büyük nedeni paslanmaz boruların hijyenik bir yapıda olmasından kaynaklanır. Tabi yalnızca buna bağlı değil aynı zamanda kararmaya ve paslanmaya karşı direncinin yüksek olması da gıda sektöründe tercih edilmesine sebep olur. Ayrıca paslanmaz borular estetik anlamda güzel bir görüntüye sahiptir.

Paslanmaz borular havacılık ve mühendislik gibi yüksek performans gerektiren endüstri alanlarında da kullanılır. Yüksek performans olan yerde yüksek ısı olur ve buna dirençli malzemeler kullanılmalıdır. Krom ve nikel bazlı alaşım olan paslanmaz boru yüksek ısı direncine sahiptir. Fiyatlar ve performans açısından en iyi firma olan https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-boru sitesini ziyaret ederek ihtiyacınız doğrultusundaki ürünü seçerek hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir