Ev Tipi Un Değirmeni Nedir?

Ev tipi un değirmeni daha çok tahılları un haline getirmek için kullanılır. İki temel tipe sahip un ya da tahıl değirmeni bulunur. Bunların bir tanesi elektrikli olurken diğeri ise manuel olarak işlem görür. Tahıl ve kalite durumuna bağlı olarak öğütmek, çalışma açısından çok fazla güç gerektirmez. Fakat birkaç fincan tahılın öğütülmesinden sonra kesinlikle kollarınız iyi bir egzersiz yapmış olur.

Elektrikli olan değirmenler özellikle motorla çalışan cihazlardır elektrikli değirmenlerin kalite durumu çok farklılık yaratabilir. Çünkü bu ev tipi un değirmeni başka diğer farklı tahıl ürünleri için de işe yarayan oldukça başka bıçak türlerinden yapılmış olur. Bazı makineler 350 watt olurken bazısı ise 1250 watt ya da daha fazla güç ile çalışma yapan çok başka güç çıkışlarına sahip olurlar.

Ev Tipi Un Değirmeni

Ünitenizin güç durumu ne kadar yüksek olursa motorunuza çok fazla güç vermeden önce o kadar fazla süre çalışma olasılığı olur. Bu detay ise daha çok buğday yada mısır gibi oldukça sert yapılı tahılları öğütmek için önemli olur.

Ev Tipi Un Değirmeni Boyutu Ne Kadar Olur?

Ev tipi un değirmeni boyutları genellikle farklı boyutlara sahip olabilir. Manuel tahıl değirmeni boyutları oldukça daha az here sahip olurlar. Çünkü motor kısımları bulunmaz. Bunun yanı sıra barındırma yerleri ve genellikle unu yakalayabilecek yerleşik bir bidonları da yoktur.

Fakat buna göre elektrikli un değirmenlerinin boyut durumları oldukça değişkenlik gösterir. Hemen hemen 2 parçalı olan ekmek kızartma makinesinin boyut durumundan oldukça başarılı Stand mikser ile karıştırma yapacak büyük birimler gibidir.

İşlevine Göre Boyut

Elektrikli ya da manuel un değirmeninin boyut durumu genellikle huninin boyutuna ve tek seferde ne kadar bir öğütme yapacağınıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Unu koyabileceğiniz kabın boyut durumu da farklılık gösterir ve en çok da elektrikli makineler açısından motor kapasitesinin yanı sıra boyutu da değişiklik gösterecektir. Ev tipi un değirmeni ürününüzden ne kadar fazla şey bekleyecek olursanız, muhtemel olarak o kadar büyük bir boyuta sahip olabilir. Siz de ev tipi un değirmeni için https://www.demirbasmakina.com/ev-tipi-degirmen sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir