Dekorasyonda Perde Seçiminin Önemi

Dekorasyonu tamamlayan ve evinizi daha görkemli hala getiren perdelerin seçiminde çok dikkatli olmanız gerekir. Perdeler bir bakıma mobilyalarınızı ve eşyaların rengini de ön plana çıkarır. Perde seçerken hangi odaya alacağınıza dikkat etmeli ve perde rengini belirlemelisiniz. Kumaşı, rengi, deseni hatta asılış modeli dahi dekorasyonunuzu etkiler. Perde seçimini eşyadan sonra yapmalı ve eşyanın rengine uygun motif ve renkleri belirlemelisiniz. Kalın perde, güneşlik ya da ince tül perdeler, dekorasyonun türüne göre seçilir. Klasik döşenmiş bir evde kalın perde kullanmanız gerekir.

perde
perde

Perde Seçmenin İncelikleri Nelerdir?

Perde seçiminde kaliteye ve kumaşın yapısına önem vermelisiniz. Koltuklarınızın kumaşını da göz önünde bulunarak seçim yapın. Koltuk kumaşlarınız keten ise kadife perde seçimi doğru olmaz. Perde kumaşı seçerken diğer eşyaları da dikkate almalısınız. Kumaş seçiminde olduğu gibi perde deseni seçerken de diğer eşyalara uygun bir konsept yapmalısınız. Koltuk kumaşınız desenliyse perdelerinizi desensiz seçmelisiniz. Çok aşırı desen kullanırsanız gözleri yorar.

perde seçimi
perde seçimi

Perde seçerken ekonomik olmak istiyorsanız farklı renk tonlarını yansıtan kumaşlara yönelmelisiniz. Evinizi ve sizi yansıtacağı için aceleci davranmayın. Modern döşenmiş bir eve sahipseniz düz perde seçimi sizin için idealdir. Country tarzı döşenmiş evlerdeyse pastel tonlar ya da çiçek desenli perdeleri kullanmanız önerilir. Kullandığınız objeler, mobilya renkleri, kumaşın deseni dahi perde seçiminizde önemli bir etkendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir