Dağıtım Panoları

Elektrik üretildiği yerden tüketileceği yere yani fabrika, ev, işyeri ve diğer yerlere panolar vasıtasıyla gelmektedir. Her binanın kendisine ait bir ana panosu bulunmaktadır. Elektrik buradan evlere veya yapılara tek tek dağıtılmaktadır. İşte bu dağıtıcı görevi üstlenen panoya dağıtım panoları denir. Dağıtım panosunun görevi elektriği doğru bir şekilde tüketiciye yönlendirmek, harcama miktarlarını kaydetmek ve en ufak bir problemde dağıtımı durdurmaktır.

Evinize, işyerinize girerken muhakkak dikkat etmişsinizdir. Her yerde görebileceğiniz bu tür panoların kullanım alanı çok yaygındır. Ana merkez olan trafolardan çıkan elektrik ilk olarak dağıtım panosuna gelmektedir. Küçük tesislerde tek başına yetebilen bu tür panolar, elektrik tüketimi yüksek olan yerlerde ise kompanzasyon panosu ile birlikte görev yapmaktadır.

Pano Boyutları

Firmamız nezdinde satıl alabileceğiniz çok çeşitli pano boyutları bulunmaktadır. Yaygın kullanım özelliği sayesinde üretim konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmayan bu tür panolar, firmamız tarafından hazırlanan geniş yelpazeye sahip ebat seçenekleriyle de tüketicinin yüzünü güldürmektedir.

Dağıtım panoları boyut olarak ihtiyaca göre şekillenmektedir. Yani şirketin elektrik tüketimi ne kadar fazla olursa o kadar büyük boyutlarda üretilmektedir. Tüketim miktarı ile boyutlar tamamen doğru orantılıdır. Ancak değişmeyen şeylerden bir tanesi de yükseklik konusudur. Ortalama her pano 2,00 veya 2,10 cm yüksekliklerinde tasarlanmaktadır. Bu sayede yerleşeceği yerin yüksekliğini de buna göre hesaplama işlemi kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Ponis Pano olarak dağıtım panoları üretimini istediğiniz ebatlarda yapmaktayız. Firmamız yılların vermiş olduğu tecrübeyle elektrik işlerinin şakaya gelmediğini bilen insanlardan oluşmaktadır. En ufak bir hatanın can aldığı pano üretimlerinin tüm kontrolleri tarafımızca yapılarak sizlere teslim edilmektedir. Ürün ve hizmetlerimiz konusunda detaylı bilgi almak için https://www.ponispano.com/saha-dagitim-elektrik-panolari adresin ziyaret edebilir, site üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir