İstanbul Da Yemek Yenilebilecek En Güzel Mekanlar Nereleridir?

İstanbul tarihi açıdan pek çok güzelliğe ev sahipliği yapan hem ülkemiz hem de dünya açısından en önemli şehirlerden bir tanesidir. Özellik ile tarihi mekanları ile göz kamaştıran bu şehir turizm faaliyetleri oldukça ön plana çıkmıştır. Pek çok noktadan gelen turistler, İstanbul’un çeşitli noktalarını gezmekte, doyasıya eğlenip fotoğraflar çekiyorlar.

Şehrimize gelen turistlerin en çok merak ettikleri sorulardan bir tanesi de İstanbul da gezilebilecek noktalar oluyor. Çeşitli rehberler ile şehrimizi gezip, tarihi mekanlar da karınlarını doyuran turistler, gezileri bittikten sonra ülkelerine geri dönüyorlar. Pek çok mekânı gezen bu kafilelerin uğrak mekanlarından bir tanesi de Sultan Ahmet mekanları oluyor.

Özellik ile Sultan Ahmet Camii’ne büyük ilgi gösteren turistler kalan vakitlerini Sultan Ahmet mekanları arasın da seçimler yaparak geçiriyor.

Sultan Ahmet Camii tarihi nedir?

İstanbul’un en güzide eserlerinden bir tanesi olan Sultan Ahmet Camii 1609 ila 1617 yılları arasın da Osmanlı Padişahı Birinci Ahmet tarafından Mimar Sedefkar Mehmet Ağa’ya yaptırılıyor. Söylenenlere göre Mimar Sedefkar Mehmet Ağa camii üstadının daha önce denemiş olduğu bir plan daha büyük ölçüler uygulayarak inşa etmiş.

Sultan Ahmet de gidilebilecek köfteciler nereleridir?

Turistlerin ve gezginlerin Sultan Ahmet’i gezdikten sonra yaptıkları ilk işlerden bir tanesi Sultan Ahmet mekanları arasından karınlarını en güzel şekil de doyurabilecek bir köfteci aramak oluyor. Onların bu ihtiyaçlarını gören en güzel ve kalite mekanlardan bir tanesi ise Tarihi Halkın Köftecisi oluyor. Köfteler içerisinde yer alan özel tarif ile benzersiz bir lezzet deneyimi sunuyor. tarihihalkinkoftecisi.com Sultan Ahmet mekanları içinden en kaliteli köftecilerden bir tanesi olarak biliniyor. Ayrıca bu köfteci adresine, iletişim bilgilerine veya navigasyon bilgisine www.tarihihalkinkoftecisi.com üzerinden de ulaşabilmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir